Projekt se postupně rozjíždí ve všech druhých ročnících nejen v Karlových Varech, ale i v Sokolově, Chodově, Ostrově a Mariánských Lázních.

„Městské policie z těchto měst spojily své síly při tvorbě metodické pomůcky, která slouží jednak žákům, ale také strážníkům lektorům," uvedla Kamila Hofmanová z karlovarské městské policie.

Notýsek, který děti obdrží, je součástí programu prevence kriminality, který strážníci z Karlových Varů realizují již 15 let.

Novinkou je zmíněná pomůcka, která zábavnou formou dětem přibližuje důležitá pravidla týkající se ochrany života a zdraví jich samotných, ale i ostatních.

„Projekt Notes strážníka Pavla je rozložen na dva školní roky, v prvním roce se děti v úvodní kapitole seznamují s úlohou nejen městské a státní policie, ale také s úkoly ostatních složek záchranného systému. Další kapitoly kladou důraz na bezpečnost dětí v silničním provozu, proto je značná pozornost věnována pravidlům pro chodce a cyklisty.

Po prázdninách budou děti dále pracovat s Notesem i ve třetím ročníku, kdy je strážník Pavel provede tématy o mezilidských vztazích a zdravém životním stylu," poznamenala Hofmanová.

Strážníci preventisté budou besedy zpestřovat různými názornými ukázkami a hrami. „Jejich hlavními aktéry budou především děti, a to je důvod, proč se na práci s Notesem strážníka Pavla všichni těší," dodala Hofmanová.