VYBRAT REGION
Zavřít mapu

S prevencí se musí začít už u malých dětí

Karlovy Vary - Vzdělávání budoucích řidičů už ve školním věku, to bylo jedno z témat, která se řešila na letošním čtvrtém ročníku snídaně Besip. Odborníci se shodli na tom, že základem prevence dopravních nehod je informovanost dětí už v mateřské škole.

7.9.2016
SDÍLEJ:

PREVENCE v podobě výchovy budoucích řidičů by měla pomoci snáze odhadnout chování a reakce na silnici.Foto: Ilustrační foto: Archiv redakce

Cyklus dopravní snídaně s Besipem jako svou devátou zastávku zvolil Karlovy Vary, kdy se řešila nebezpečná, riziková místa na komunikacích a železniční přejezdy v Karlovarském kraji. Smyslem těchto snídaní je především zajištění bezpečnosti dopravy, setkání a komunikace odborníků, výměna názorů a hledání řešení.

V roce 2015 zemřelo na silnicích v České republice 738 osob, z toho v Karlovarském kraji zahynulo podle statistik 24 osob. To je o devět více než v předchozím roce 2014. „Klíčem k dalšímu snižování následků dopravních nehod jsou systémový přístup a konkrétní preventivní aktivity na regionální úrovni," podotkl Petr Bilý, koordinátor Dopravní snídaně s Besipem. Prevence v bezpečnosti dopravy existuje, musí se ale zapojit kraje i obce. „V loňském roce proběhly kampaně zaměřené na dopravní výchovu v mateřských, základních, ale i středních školách. Jde o snahu vychovávat už malé děti ve školním věku. Ve spolupráci s Červeným křížem se snažíme přiblížit dětem cenu lidského života," řekl Václav Brož za Besip.

„Od roku 2009 do roku 2020 máme za cíl snížit úmrtnost na silnicích. Ale v roce 2015 vzrostl počet nehod v Karlovarském kraji o 20 procent oproti roku 2014. Přesto za plánem snížení nehod zaostává hlavně Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj a Olomoucký kraj. Naopak plán naplnily Moravskoslezský a Ústecký kraj," poznamenala Zuzana Strnadová za Centrum dopravní výchovy.

Od začátku své existence upozornily snídaně na 114 rizikových a nehodových míst. K červenci 2016 došlo k řešení 15 míst, u 80 probíhají přípravy a 19 míst se zatím neřeší.

Riziková místa 2016

- směrové oblouky u Hazlova na silnici I/64

- železniční přejezd P113 nedaleko Skalné na silnici II/213

- pilíře podjezdu u Hazlova na silnici I/64

- opěry podjezdu a strom u Žirovic na silnici I/21

- pilíře nadjezdu u Toužimi na silnici I/20

- portál velkoplošného značení u Střížova na silnici I/20

- pilíře podjezdu u Horních Tašovic na silnici I/6

Autor: Barbora Šmudlová

7.9.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Obchodní akademie oslavila 80. narozeniny

Takto dopadla sanitka po řádění mladíka.

Další napadení záchranářů

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Karlovy Vary – Bez složitého dojíždění za studiem mimo region si mohou nově zvyšovat kvalifikaci zdravotní sestry.

SLEDUJEME ON-LINE

Volební místnosti se zavřely

/FOTOGALERIE/ Voliči v Česku rozhodovali o tom, jaké složení bude mít nová Sněmovna, a tím i budoucí vláda. Svými hlasy ovlivní také to, co přinesou příští zákony nebo jakou podobu bude mít státní rozpočet minimálně na příští rok. Určovat by to mohli zástupci 31 stran a hnutí, práh dolní komory ale v roli poslanců překročí jen menšina z nich.

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

V Karlovarském kraji se očekává účast kolem 50 procent

Karlovarsko - Volební účast kolem 50 procent se očekává v Karlovarském kraji.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení