Zastupitelé Sadova poslali do města Hejnice padesát tisíc korun a udělali i humanitární sbírku.

„Myslíme, že pomáhat je velmi důležité, proto jsme se rozhodli podpořit obec, která záplavami hodně utrpěla. Včera jsme poslali na účet obce padesát tisíc korun jako příspěvek na likvidaci škod,“ uvedl Eduard Frisch, starosta Sadova.

Obec nevyužila služeb žádné humanitární organizace, ale o všechno se postarala sama. „Zvolili jsme si sami, komu chceme pomoci,“ dodal starosta.

Kromě peněz uspořádala obec také sbírku. „Lidé věnovali například hygienické prostředky a podobně. Zítra přímo do obce tyto věci povezeme,“ slíbil Frisch.

V Sadově se kromě vedení radnice našli i další lidé, kteří chtějí pomáhat. „Musíme moc poděkovat paní Gabriele Valeriánové, která nabídla dětem z Hejnic ubytování se stravou zdarma. Kapacita je až deset dětí, takže to je velmi ušlechtilý krok, který určitě rodinám, kterým voda vytopila domy, pomůže,“ řekl sadovský starosta.

Sadovští chtějí přimět k pomoci i další obce. „Už jsem mluvil s některými starosty okolních obcí a řada z nich byla nakloněná tomu, že také pomohou. To je moc dobře, že ještě jsou lidé, co chtějí pomoci,“ dodal Frisch.