„Pramen včetně sochy Hygie se přestěhoval ze suterénu vojenského ústavu přímo do předního altánu kolonády, bude tedy vyvěrat přímo na ploše kolonády podobně jako nedaleký Hadí pramen, který je ve druhém altánu. To je dobrá zpráva především pro lidi se sníženou pohyblivostí, nebudou muset sestupovat do poněkud temného suterénu,“ uvedl mluvčí radnice Jan Kopál.

Socha Hada i socha Hygie prošly během rekonstrukce rukama restaurátorů. „Had byl poškozený a vyžadoval odbornou opravu, Hygie dostalai repliku původního vápencového soklu, středem něhož povede právě vývěr pramene,“ vysvětlil mluvčí magistrátu. Doplnil, že Sadový pramen zatím do pítka u Hygie puštěný není, a to vzhledem k zimnímu období. Puštěn bude před začátkem jara.

Rekonstrukce Sadové kolonády stála 10,4 milionu korun i s DPH. Asi nejviditelnější změnou je obnova nátěrů kolonády, oprava střech, vyčištění sloupoví a prostorů pod střechami a repase poškozených litinových prvků. Fotografie pochází ze začátku listopadu, kdy restaurátor Miroslav Žán umísťoval s asistentem do kolonády nový sokl a na něj očištěnou sochu Hygie.