Doupovské Hradiště má kolem 170 obyvatel a skládá se ze čtyř částí, Lučiny, Činov, Svatobor a Dolní Lomnice. V té se plánuje oprava hřiště, kde bude srovnán povrch, postaven plot a přístřešek. Rovněž v Lučinách, které se staly sídelním centrem obce, již probíhá rekonstrukce staré hasičské zbrojnice, kde chce zřídit obecní dílnu pro uskladnění křovinořezů, sekaček a další podobné techniky.

Zeleň a květinové záhonky v okolí úřadu zvelebili veřejně prospěšní pracovníci, které obec zaměstnává již od poloviny dubna.

„Vojenské lesy a statky ČR, s.p., nám dokončují vodovod a kanalizaci v Dolní Lomnici, ty by měly být hotovy v srpnu. Ministr obrany Martin Stropnický minulý týden přislíbil, že po jejich dokončení připadnou obci," uvedla starostka Jarmila Bošková.

Vedle toho je připravována také Anenská pouť. Konat se bude 23. července a návštěvníky zavede k nepřístupné zřícenině kostela Nanebevzetí Panny Marie ve Svatoboru, kde se uskuteční jedna její část, a pak na střelnici v Lučinách, kde se uskuteční zbytek pouti. Její program je ale zatím v jednání. „Požádali jsme armádu, aby kostel oplotila. Budova je totiž pro pohyb lidí už příliš nebezpečná," informovala starostka.

Ministerstvo obrany předalo Doupovskému Hradišti pozemky v intravilánu obce a pozemky mimo intravilán o výměře dva hektary na občana.

„Nejedná se o lesy, ale o typ ostatních ploch. Ty chceme zrekultivovat a v budoucnu nabídnout třeba jako zemědělskou půdu k pronájmu," doplnila.

Obec pak žije tradičním kulturním životem. Stavění a kácení májky, oslavy adventu nebo Den dětí, který se tu uskuteční až 1. července. „Každou neděli tu hrajeme volejbal rekreačně, kam jezdí i ligoví hráči z okolí, hlavně na volejbalový turnaj, který pořádáme 1-2krát během léta. Hřiště si upravili obyvatelé svépomocí. V Dolní Lomnici jsou rovněž nohejbaloví nadšenci, kteří každoročně pořádají velký nohejbalový turnaj, kde na 2 hřištích soupeří až 12 týmů," dodala k vyžití Bošková s tím, že velmi oblíbenou akcí je Živý betlém, který se již čtrnáct let koná vždy poslední sobotu před Štědrým dnem. Tato akce se těší větší oblibě. Betlém disponuje živým miminkem, Marií, Josefem i třemi králi, kteří přijíždějí na koních a ten „černý vzadu" na oslu. Pastýři vedou ovečky a všichni přítomní zpívají koledy s doprovodem profesionálních muzikantů. Loni se na něj přišlo podívat kolem 120 návštěvníků a posloužil také benefičním účelům, kdy se dobrovolnými příspěvky pomáhalo karlovarské SOS dětské vesničce.

„Oslovilo nás také sdružení včelařů, které by chtělo v obci v budoucnu včelí farmu. Ta by obsahovala stáčírnu medu včetně prodejny, první včelky již po vsi poletují,"dodala Bošková.

A jak to tu dále chodí? Obec třikrát denně křižuje autobus, který je dotován krajem, a zvažován je spoj do Svatoboru, který vzešel z kvalifikovaných požadavků zdejších občanů. Ti musí domů z nejbližší zastávky pěšky. Za lékařskou péčí a do obchodu tu pak byli lidé zvyklí vždy dojíždět do Kyselky nebo sousedních měst a obcí a vede tudy i cyklostezka do Valče.

V Činově je také skládka TKO, díky které tu budou možné větší investiční plány. Obec s takto málo obyvateli by větší záměry neufinancovala.