Sčítací komisaři už postupně dodávají lidem formuláře pro sčítání lidí. Ti mohou formuláře vyplnit s komisaři, po internetu, či odevzdat na poště.

„Půlnoc z pátku 25. března na sobotu 26. března pak bude tzv. rozhodným okamžikem sčítání lidu, do formulářů se zapisují informace tak, jak ve skutečnosti platily právě v rozhodném okamžiku,“ uvedl Ondřej Kubala, mluvčí projektu sčítání lidí.

Podle něj od rozhodného okamžiku, tedy od zmíněné půlnoci, bude možné začít formuláře vyplňovat a k rozhodnému okamžiku se objeví na internetových stránkách www.scitani.cz. Možnost vyplnit sčítání lidu na internetu je pro řadu lidí lákavá. „S vyplňováním ale není třeba spěchat a není potřeba formuláře vyplňovat hned. Je na to čas až do 14. dubna,“ doplnil Kubala.

V této souvislosti mluvčí upozornil na šikovné videonápovědy, které lidem poradí s vyplňováním papírových i elektronických formulářů. Najdete je nově hned na hlavní stránce www.scitani.cz. Pokud by někomu nebylo něco z formulářů jasné, doporučujeme, aby se podíval kromě vysvětlivek daného formuláře právě na stránky www.scitani.cz, kde jsou vedle videonápovědy i všechny další důležité informace ke sčítání lidu a vyplňování formulářů.