Pro někoho bláznovství, pro jiného adrenalin a zábava. Tak silně se různí názory na ježdění na čtyřkolce. Město Abertamy se potýkalo s problémy, kdy jim čtyřkolkáři řádili v jejich lesích. Proto se rozhodli s nimi komunikovat a problém řešit.

„Nejsem rozhodně velký fanoušek čtyřkolek, ale na druhou stranu je to určitý fenomén, který prostě existuje. Napadlo nás tedy, že by bylo dobré si se čtyřkolkáři dohodnout pravidla hry. Kdybychom to neudělali, tak by zde jezdili stejně a nic by se s tím nedalo dělat,“ konstatoval Zdeněk Lakatoš, starosta Abertam.

Město poskytuje příznivcům čtyřkolek, motorek a bugin možnost, kde si zajezdit. „Máme pro ně speciální trasu. Jde o výsypku dolu Jeroným,“ doplnil informaci starosta.

Ten chtěl vyjít vstříc například areálu Plešivec, kde kromě obří houpačky a lanového parku nabízejí právě ježdění na čtyřkolkách v doprovodu instruktora. „S tímto problém nemám, protože lidé jsou pod profesionálním dohledem a mají vytyčenou trasu,“ nastínil Lakatoš.

Ten také dodal, že i šoféři čtyřkolek musejí v Abertamech dodržovat jasná pravidla. „Je potřeba, aby stroje měly státní poznávací značku a samozřejmě jezdci také dodržovali časy jízdy, na kterých jsme domluveni. Nic se nedá dělat úplně chaoticky,“ dodal abertamský starosta.

„Přístup města vítám. Je dobře, že se snaží nějak být v kontaktu a nabídnout variantu. Čtyřkolkáři by zde jezdili tajně stejně a nikdo by s tím nic neudělal. Takto je to o slušné domluvě,“ uvedl Jaroslav Troška z Abertam.