A s ním všechny jeho známé. Na výslechu strávil dvě hodiny, zápis toho, co vlastně vypověděl, si musel vyžádat a obdržel jej až následně. Policie mu jej předala za poplatek pěti korun. A protože vyšetřování dosud není uzavřeno, aktéry celého, snad až absurdního případu jmenovat nebudeme.

Co se tedy vlastně stalo?

Pan Karel, zaměstnanec jednoho z prestižních karlovarských hotelů, využil dne volna a hodlal vyřídit neodkladné věci. Cestou do Ostrova se zastavil u benzinové pumpy, protože tělo si nedá poroučet a on potřeboval neodkladně na toaletu. „Vyzvedl jsem si klíče a normálně vykonal potřebu. Pak jsem klíče vrátil, nasedl do auta a odjel," líčí začátek celé anabáze Karel. To se stalo koncem dubna a po měsíci přišel šok.

„Obdržel jsem pozvání k výslechu. Vůbec jsem nevěděl, proč a co se děje. Ani když se mě policisté začali vyptávat na onu pumpu a toaletu, jsem netušil, co jsem měl provést. Dvě hodiny jsem jim odpovídal na otázku, zda jsem na toaletě nenašel peněženku, kterou zde měla zapomenout jedna žena. Kamery prý prokázaly, že jsem toalety, dámské WC bylo zavřené, použil hned po ní. Prohledali mi pak i auto a chtěli seznam mých přátel. Neprotestoval jsem, co se dalo dělat? Nic jsem nevzal a žádnou peněženku jsem na WC nenašel. Přesto jsem veden jako podezřelý. Což vyplývá ze zápisu, který jsem obdržel až po mém požádání," dodal šokovaný Karel. Celý případ doslova vytočil i ředitele společnosti, u níž Karel pracuje. „Je na něj naprosté spolehnutí, naprosto mu věřím," zlobil se.

Jenomže podle Zuzany Týřové, krajské policejní mluvčí, policie postupovala správně. „Jde o nezbytné procesní postupy k objasnění celého případu. Pan Karel je zatím veden jako jeden ze tří svědků, nikoliv jako obviněný. Dva jsme identifikovali, po třetí osobě, která se v inkriminovanou dobu na místě také zdržovala, ještě pátráme. Policisté musí prověřit všechny informace a vyslechnout ty lidi, kteří se na místě zdržovali," vysvětlila policejní mluvčí.