Stejně tak je tento doklad úspěšný mezi poskytovateli služeb. Slevy při jeho prokázání jich už místo původních devíti nabízí téměř stovka, konkrétně devadesát pět. Projekt pro seniory starší 55 let zavedlo hejtmanství v září letošního roku. Senior Pasy v podobě platové karty umožňují lidem využívat a čerpat zvýhodněné ceny za služby nebo zboží na území regionu i v dalších částech republiky. Množství držitelů podle krajské mluvčí Jany Pavlíkové stále roste a stejně tak se zvyšuje i počet poskytovatelů slev. Spokojená je i hejtmanka Jana Vildumetzová (ANO). „Je vidět, že našim seniorům přesně takové možnosti, jaké Senior Pas nabízí, chyběly. Díky slevovým nabídkám, které mohou čerpat na výletech, v lékárnách, v kulturních zařízeních i sportovních areálech, budou aktivní a bohatší o nové zážitky,“ uvedla.

Mezi běhy, které mají už dlouholetou tradici, patří Novoroční běh kolem Lokte. Letos se ho zúčastnil rekordní počet startujících, bylo jich na tři stovky.
OBRAZEM: Novoroční běh kolem Lokte

Zájem o Senior Pasy ve všech směrech předčil hejtmančino očekávání. „Doufám, že lidé budou mít s touto kartou jen dobré zkušenosti a přinese jim užitek a radost,“ přeje si hejtmanka Vildumetzová. Hejtmanství navíc počítá s tím, že v příštím roce přibudou nové slevové nabídky. „Navíc v lednu budeme mít pro seniory k dispozici katalog s přehledem všech poskytovatelů slev v našem regionu. Kraj také pořídil vůz viditelně označený foty a nápisy, které se vztahují k Senior Pasům. Automobil bude vyjíždět do regionu a přiveze registrační lístky i dalším lidem, kteří ještě nejsou držiteli karty,“ upřesnil náměstek Petr Kubis (ANO).

Senior Pasy jsou nepřenosné na jinou osobu a kraj je na základě registrace vydává zdarma. Výrobu a distribuci karet financuje Karlovarský kraj s příspěvkem Ministerstva práce a sociálních věcí. Bližší informace o projektu a poskytovatelích zvýhodněných služeb najdou lidé na internetových stránkách www.seniorpasy.cz, kde se mohou rovněž registrovat. Registraci lze provést i na stránkách www.kr-karlovarsky.cz, kde zjistí také novinky o Senior Pasech pro každé následující období.