„Každý rok se nám do soutěže hlásí desítky seniorů z regionu, kteří i přes vysoký věk neváhají vzít do ruky malířské náčiní nebo fotoaparát a s chutí tvoří. Věřím tedy, že i tento ročník soutěže bude úspěšný minimálně jako ty předešlé a že se nám opět sejde celá řada krásných prací. Už nyní se na všechny práce moc těším,“ uvedla hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová.

Cílem soutěže Věk není překážkou je ukázat, že i v pokročilém věku může být člověk stále aktivní a že dokáže tvořit povedená umělecká díla. Soutěže se mohou účastnit obyvatelé Karlovarského kraje, kteří jsou starší šedesáti let. „Soutěží se celkem ve třech kategoriích. Přihlašovat lze nejenom ruční práce, obrazy, ale i fotografie. Z každé kategorie budou odbornou porotou vybrána tři nejlepší díla, jejichž autoři se mohou těšit na pěkné ceny v podobě dárkových košů a publikací o regionu,“ poznamenala Veronika Severová z oddělení vnějších vztahů a styku s veřejností krajského úřadu.

Každý senior může přihlásit jedno dílo, které by nemělo být starší více než dva roky. Práci může osobně doručit po telefonické domluvě do kanceláře Veroniky Severové (tel: 354 222 116) nebo ji poslat na adresu Krajský úřad Karlovarského kraje, Veronika Severová, Závodní 353/88, 360 06 Karlovy Vary. Dílo musí být opatřeno popiskem se jménem a příjmením, věkem a kontaktem, uvést je třeba adresu i telefon. Výtvory všech soutěžících budou po vyhlášení výsledků k vidění na společné výstavě v prostorách Krajského úřadu Karlovarského kraje. Práce lze odevzdávat v termínu od 2. ledna do 28. února 2019.

Slavnostního představení knihy se zúčastnili Frank Ebert předseda spolku Oberfrankem Offensive, Oliver Esseenberg, majitel vydavatelství Selekt, a spoluautor knihy Jaroslav Dolina (zleva).
Jaké je to u nás a za plotem?