Svaz důchodců v Karlových Varech pořádá každý měsíc pro své členy taneční zábavu. Té se pravidelně účastní několik desítek seniorů, kteří se vždy dobře baví. Kromě živé hudby je vždy připraveno také taneční vystoupení.

„Akce se pravidelně koná v Thermalu. Lidí chodí poměrně dost, ale dnes je jich o poznání více. Zřejmě to bude tím, že hraje živá hudba, což je novinka. Zatím si lidé hudbu chválí, ale člověk se nikdy nezavděčí všem,“ konstatovala Gudrun Jiravová, předsedkyně Svazu důchodců v Karlových Varech. V rámci taneční zábavy vystoupila také skupina Country Ladies. „Jedná se o seniorky z našeho svazu, které pravidelně trénují a vždy nám předvedou nějaké vystoupení,“ dodala předsedkyně svazu. Taneční skupina sklidila se svým vystoupením velký potlesk i obdiv. „Holky obdivuji, protože já bych to už asi nedokázala. A to jsou některý z nich ještě o pár let starší než já. Ale zase, když máme turnaje v kartách, tak tam mě žádná z nich nikdy neporazila,“ řekla s úsměvem seniorka Alžběta z Karlových Varů.

Kromě této oblíbené akce pořádá svaz důchodců i řadu dalších. „Pořádáme například turistické zájezdy, ale také jezdíme do divadla. Některé naše členky mají permanentky na koncerty Karlovarského symfonického orchestru, takže se dá říci, že neustále něco podnikáme. Často také využíváme zvýhodněné ceny do plaveckého bazénu v Thermalu,“ pokračovala předsedkyně. Organizace Svazu důchodců v Karlových Varech má přes 700 členů. Senioři také začali nedávno spolupracovat s karlovarskou městskou policií.

„Jedná se o projekt Klub osamělých seniorů. V rámci toho chodíme na různé přednášky do knihovny a tak. Také jsme od strážníků dostali vybavení, kde nechybí televize, rádio či různé přehrávače. Přednášky jsou zaměřeny hlavně na ochranu seniorů a jejich majetku,“ uzavřela předsedkyně Jiravová.