Pětaosmdesátiletá žena přecházela ulici v místě, kde neměla – mimo vyznačený přechod pro chodce, a skončila pod koly auta. „Znělo to, jako by auto narazilo do motorky, a ne do chodkyně,“ řekl jeden z přítomných lidí.

Žena se svezla po kapotě a poté dopadla na zem. Kolemjdoucí jí do příjezdu rychlé záchranné služby poskytli první pomoc. „Žena má vykloubené rameno a pohmožděnou hlavu,“ uvedla mluvčí záchranky Barbora Silná.

„Dopravní nehoda je v šetření policistů,“ sdělila policejní mluvčí Andrea Kávová.

Pondělní případ nebyl na tomto místě zdaleka první. Přechod pro chodce ve Varšavské ulici v Karlových Varech lidé ve většině případů nevyužívají. „Přes silnici přebíhají jak děti, tak dospělí. Lidem už bohužel ale nedochází možné následky,“ uvedl jeden z náhodných kolemjdoucích.

Zároveň spousta Karlovaráků upozorňuje na tento špatně řešený přechod pro chodce a volá po nějakém řešení. Místní obyvatelé se obávají především tudy projíždějících aut i autobusů. Obavy nemají jen chodci, ale rovněž řidiči. Nikdo z nich totiž neví, kdy jim nějaký chodec skončí pod koly. „Řidiči i chodci musí být stále ostražití a dívat se na všechny strany. Ani na přechodu nemají lidé stoprocentní přednost,“ říká Kávová.

Nejeden občan si myslí, že by v tomto místě mohl pomoci retardér či omezení rychlosti. „Retardér u tržnice ale nelze z technických důvodů instalovat. V souvislosti s rekonstrukcí a dostavbou Národního domu bude ale přilehlá část Varšavské ulice upravena,“ konstatoval mluvčí magistrátu Jan Kopál.