Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Seniorům patří náš dík

Karlovarský kraj – Premiéru měla letos anketa Senior roku, kterou poprvé od svého vzniku vyhlásil Karlovarský kraj.

7.10.2017
SDÍLEJ:

OCENĚNÍ SENIOŘI. V prvním ročníku ankety Senior roku bylo oceněno v Karlovarském kraji dvanáct nominovaných.Foto: KK

Titul Senior roku 2017 získali tři nominovaní, dalších devět převzalo mimořádná ocenění. Celkem přišlo do ankety 182 nominací. Veřejnost mohla nominovat jednotlivce z našeho regionu ve věku šedesáti a více let, kteří jsou stále aktivní a zajímají se o dění kolem sebe, pomáhají druhým a předávají jim svou moudrost a zkušenosti.

„Nejraději bych rozdala ceny všem těm seniorům, kteří mají elánu i aktivity na rozdávání a zaslouží si obdiv i respekt nás všech. Jsou mojí osobní inspirací a vzorem. Nesmíme dopustit, aby se na ně zapomínalo, a proto se snažíme i díky naší anketě upozornit na to, jak pozoruhodné osobnosti ve vyšším věku v našem kraji žijí,“ uvedla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová.

Držitelé titulu získali skleněné sošky, které jsou dílem skláře Milana Mottla, pamětní listy, dárkové koše či květiny. „V Karlovarském kraji už přesáhl počet lidí v důchodovém věku hranici 60 000. V roce 2050 by měli lidé starší 65 let tvořit třetinu všech obyvatel Karlovarského kraje. Proto bychom si moc přáli, aby naši senioři cítili, že se s nimi počítá, že je potřebujeme, a měli co nejdéle radost ze života se svými rodinami a vnoučaty,“ dodal náměstek hejtmanky Petr Kubis.

Karlovarský kraj letos připravil pro starší generaci i Senior Pasy, které umožní lidem využívat a čerpat zvýhodněné ceny za služby nebo zboží na území regionu i v dalších částech České republiky. Zájem o něj už projevily stovky lidí.

Přehled oceněných seniorů

SENIOR ROKU 2017
MUDr. Hana Hornátová, Jáchymov
Řadu let působila jako ředitelka Léčebných lázní Jáchymov a lékařka, je dlouhodobě aktivní v propagaci lázeňské léčby a lázeňství našeho kraje, zakládající členka a první prezidentka Lions klubu Diana Karlovy Vary.
Zdeněk Mandrholec, Karlovy Vary – Stará Role
Bývalý politický vězeň, prošel jáchymovskými lágry, aktivně se angažující v Konfederaci politických vězňů, o historických souvislostech informoval žáky a studenty škol. Pracoval v oblasti bezbariérových staveb a odstraňování překážek pro hendikepované, matky s dětmi a seniory, odborný konzultant v této oblasti.
Zdeňka Zídková, Karlovy Vary
Bývalá pedagožka, celoživotně vyučující i ve svých 98 letech německý a anglický jazyk a předávající nejen jazykové informace, znalosti a životní zkušenosti mladé generaci i starším studentům.

MIMOŘÁDNÉ OCENĚNÍ HEJTMANKY KARLOVARSKÉHO KRAJE
Jaroslav Amcha, Skalná
V oblasti myslivosti je aktivní od roku 1957, znalosti předává mladším kolegům, v roce 1992 složil zkoušky a je lektorem a zkušebním komisařem pro zkoušky z myslivosti; 25 let vede své následovníky v myslivosti.
Zdeněk Buchtele, Velká Hleďsebe
Publikuje články do novin o vzdělání, kultuře, historických nálezech, objevech. V roce 2017 začal spolupracovat při natáčení dokumentárních filmů o historii, provozuje regionální muzeum v Manském dvoře u Dolního Žandova. Je autorem několika knih pro školní mládež i knih s historickým obsahem, jeho osoba je ukázkou aktivního seniora.
Karel Lokajíček, Mariánské Lázně
Dlouhodobý předseda mariánskolázeňské místní organizace Svazu důchodců ČR, má velkou zásluhu o začleňování seniorů do společnosti, stará se o kulturní využití, sociální stránku, vycházky a zájezdy členů.
Robert Mašek, Sokolov
Zakladatel a organizátor Sokolovské padesátky a lyžařského přejezdu Krušných hor, patriot a propagátor našeho regionu. Díky němu se na Sokolovsku a v celém kraji rozvíjí turistika a orientační běh.
MUDr. Ivan Šácha, Cheb
Dnes patolog v důchodu, dříve uznávaný soudní znalec, spolupracovník Policie ČR při výjezdech k dopravním nehodám a úmrtím, působil jako pedagog na Střední zdravotnické škole a Vyšší odborné škole v Chebu a dodnes publikuje odborné články s lékařskou a zdravotnickou tématikou a nepřestává sledovat novinky ve svém oboru.
Vladimír Šejstal, Sokolov
Celoživotní kynolog a psovod, pomáhá a dává rady mladým psovodům, je mistrem a vicemistrem ČR v oblasti psovodů a od září 2017 držitelem ZVV 3 (zvláštní výcvik 3. stupně – nejvyšší možné ocenění v ČR).
Jana Tymlová, Karlovy Vary
Dlouholetá velice aktivní funkcionářka organizace Svazu důchodců ČR, výborné organizační schopnosti a obětavé zajišťování kulturně-společenského vyžití pro karlovarské důchodce.
Václav Větrovský, Mariánské Lázně
Učí seniory počítačové technice v městské knihovně, dlouhodobě je motivuje k plnohodnotnému životu, pomáhá organizovat volnočasové aktivity v oblasti kultury i sportu, organizačně zajišťuje zájezdovou činnost seniorů.
Vlasta Vyčichlová, Cheb
Členka klubu Hradní Dvůr, byla hlavní iniciátorkou vzniku komunitní zahrady v Chebu, je propagátorkou jógy, všestranně aktivní i mimo klub seniorů, věnuje se ručním pracím, zahradě, předává informace lidem ve svém okolí, dokáže jim poskytnout osobní pomoc, nebo vyhledat odborníka.

Autor: Vladimír Meluzín

7.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Do volební místnosti v Karlových Varech - Bohaticích se hrnuli voliči od otevření místnosti.

Jak prosté. Kdo volit chce, může

Marcel Vlasák, velitel karlovarské Městské policie

OTÁZKA PRO: Marcela Vlasáka, velitele městské policie Karlovy Vary

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

SLEDUJEME ON-LINE

Volební místnosti se otevřely. Dnes a zítra přicházejí Češi k urnám

/FOTOGALERIE/ Voliči v Česku začali rozhodovat o tom, jaké složení bude mít nová Sněmovna, a tím i budoucí vláda. Svými hlasy ovlivní také to, co přinesou příští zákony nebo jakou podobu bude mít státní rozpočet minimálně na příští rok. Určovat by to mohli zástupci 31 stran a hnutí, práh dolní komory ale v roli poslanců překročí jen menšina z nich.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Do boje o hlasy voličů jde v kraji 21 politických stran, hnutí a koalic

Karlovarský kraj – Možná se někomu může zdát, že volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky nejsou pro běžný život v našem regionu až tak důležité. Opak je ovšem pravdou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení