Stal se jím Vítězslav Janků. Nyní se připravuje výběrové řízení na vedení Karlovarské krajské nemocnice. „Ředitel silničářů byl vybrán proto, že prokázal kvalifikaci podloženou dlouholetými odbornými zkušenostmi v silničním hospodářství, a to přímo i před komisí. Jím předložená koncepce nejlépe odpovídala požadavkům kraje a potřebám organizace,“ uvedl krajský náměstek pro dopravu Martin Hurajčík (ANO).

Ve jmenování tohoto kandidáta vidí náměstek Hurajčík příležitost k daleko užší spolupráci mezi Krajskou správou a údržbou silnic, příspěvkovou organizací kraje, a akciovou společností Údržba silnic Karlovarského kraje a odborem dopravy krajského úřadu. „Vzájemná spolupráce obou organizací i odboru, která by měla být zcela samozřejmá, totiž nebyla zatím příliš intenzivní. Dosavadnímu řediteli Krajské správy a údržby silnic Zdeňku Pavlasovi bude nabídnuta možnost zůstat zaměstnancem příspěvkové organizace,“ doplnil náměstek Hurajčík. Zda Zdeněk Pavlas návrh přijme, to zatím není jasné. „S náměstkem Hurajčíkem se sejdu až na začátku příštího týdne, proto bych se k tomu nyní nerad vyjadřoval. Uvidíme, zda kraj bude ještě potřebovat mé služby, či ne. Podle toho se rozhodnu,“ uvedl Zdeněk Pavlas.

Bečov nad Teplou přivítal miliontého návštěvníka. Je jím Marek z Karlových Varů, který dorazil s partnerkou Milenou a dětmi Lukášem a Danielem (vlevo). Přivítal je kastelán Tomáš Wizovský (vpravo)
Bečov přivítal miliontého návštěvníka

Výběrové řízení na představenstvo Karlovarské krajské nemocnice bude ukončeno 10. dubna, kdy je termín odevzdání přihlášek. Podle krajského radního pro zdravotnictví Jana Bureše (ODS) není vyhlášeno kvůli nedůvěře současnému managementu, ale jde o postupný proces, jímž procházejí všechny krajské organizace a jejich manažeři. A tato metoda se podle radního Bureše osvědčila.