"V roce 2022 máme naplánovanou kompletní rekonstrukci mostu most I/25 v Horním Žďáru. Odhadovaná cena je 17 milionů korun bez DPH," říká mluvčí ŘSD Dana Zikešová.

Mosty budou pro ŘSD příští rok na území Karlovarského kraje prioritou. Dalším, který přijde na řadu, je tak most v Dalovicích značený jako I/13 oprava. "V tomto případě odhadujeme, že cena zakázky by měla být téměř 11 milionů korun bez DPH. U dalovického mostu se chystáme na výměnu mostních závěrů a sanaci povrchových vad, které evidujeme v betonu opěr a krajních polí nosné konstrukce," upřesňuje mluvčí Zikešová.

Foto zachráněných koček pořízené už v novém zázemí.
V bytě v Oloví přežívalo čtrnáct podvyživených a silně zanedbaných koček

A aby opravovaných mostů nebylo málo, pustí se silničáři také do opravy hned čtyř mostů u obce Drmoul. "Cena stavba by v tomto případě neměla přesáhnout částku 10,5 milionů korun bez bez DPH. Máme zde v plánu sanaci stávajících dvou mostů a opravu dalších dvou," vysvětluje mluvčí ŘSD.

Dále se silničáři chystají na opravu podjezdu pod železniční tratí na I/20 Březová v úseku hráz Březová, a to za 33 milionů korun bez DPH. "Připravujeme také humanizaci průtahu Krásné Údolí za 45 milionů korun nebo opravu křižovatky na I/6 u Olšových Vrat za 2,4 milionu korun," konstatuje Zikešová.

Dárky a peníze pro opuštěná zvířata do útulku na Štědrý den zavezli mariánskolázeňští policisti.
Policisti vyrazili do útulku v Mariánských Lázních. Auto měli naložené dobrotami

Jak už Deník informoval, co se týče dostavby D6 na území Karlovarska, tak tu plánuje ŘSD až jako poslední, tedy až v roce 2023 a v roce 2024. Už v roce 2022 by měly ale začít práce na dalších strategických místech nové dálnice. Jde o Hořesedly, Hořovičky a Krupou. Už v prvních týdnech nového roku by mohla být zahájena přeložka Krupé, která bude dlouhá 6,5 kilometru. V tomto případě už mají silničáři vydána všechna stavební povolení, dokončeny jsou i výkupy dotčených pozemků. Zhotovitelem byl vybrán Metrostav Infrastructure a.s.

Další úsek, který přijde příští rok na řadu, je obchvat Hořoviček v délce 5,2 kilometru. "Zde už jsme zahájili výběrové řízení, začátek stavby plánujeme pak ve druhé polovině roku 2022. Co se týče Hořosedel, zde chystáme přeložku stávající komunikace o délce 9,2 kilometru. Ještě během tohoto týdne by na tuto zakázku mělo být vypsáno výběrové řízení,“ dodává mluvčí Zikešová.

V roce 2023 mají přijít na řadu další části D6 části Petrohrad – Lubenec, Kmínice – Bošov a Žalmanov – Knínice. Až o rok později pak Olšová Vrata – Žalmanov a Karlovy Vary – Olšová Vrata.