„Blíží se zahájení lázeňské sezony a také se poběží půlmaraton," vysvětlil postup prací mluvčí karlovarského magistrátu Jan Kopál.

Podle něj jde o pravidelnou údržbu silnic, která následuje po každé zimě, kdy je třeba výtluky vyfrézovat a následně zaplnit.

„V těchto dnech se pracuje na ulici I. P. Pavlova, Moskevské, Šumavské, na komunikacích, které tvoří oblouk kolem centra," popsal mluvčí s tím, že silničáři pak budou postupovat směrem dál do města.

Poté, co bude střed Karlových Varů vyspravený, přesunou se dělníci do okrajových částí města. „Do Drahovic, Rybář a Staré Role," upřesnil Kopál.

Omezení na silnicích by pro karlovarské motoristy mělo podle naplánovaného harmonogramu skončit se závěrem školního roku. „V červnu má být hotovo. Lidé už jsou na tyto opravy zvyklí. Většinou probíhají poměrně rychle, " poznamenal mluvčí.

Magistrát má na letošní opravy připravené přibližně dva miliony korun. „Je to zhruba stejná částka jako v loňském roce," řekl Kopál s tím, že na opravy silnic probíhá standardní výběrové řízení, kdy firmy nabízejí cenu za metr čtvereční.

„Někdy je to opravdu o nervy, hlavně kolem poledního, ale udělat se to musí," řekl k pravidelným opravám silnic v lázeňském městě Jiří Malý, který jezdí do Karlových Varů za prací.

Cestáři budou v následujících měsících k vidění i na řadě jiných míst Karlovarského kraje.

Karlovarská pobočka Ředitelství silnic a dálnic má pro letošní rok ve svém rozpočtu připraveno na jednodušší opravy a údržbu silnic 1. tříd 47 milionů korun.

V seznamu těchto oprav jsou zahrnuté i práce na poničených silnicích po zimě.

Pracovat by se mělo také na krušnohorských okrskách, které mají katastrofální povrch. Místní si však budou muset podle všeho počkat.

Peníze na opravy mají totiž jít také z Regionálního operačního programu Severozápad, který je ale kvůli špatnému čerpání pozastavený.