Zimní počasí i v úterý přidělává starosti obyvatelům Karlovarského kraje. I když se před polednem situace uklidnila, meteorologové hlásí na odpoledne vydatné sněžení doprovázené silnějším větrem, který v Krušných horách může dosahovat až 90 kilometrů v hodině, v neděli to bylo místy v nárazech až 110 kilometrů. Problémy měli v úterý ráno hlavně řidiči kamionů. Bouralo se, auta nemohla projet zavátými silnicemi a kamiony nemohly vyjet kopce. V Branišově na Tepelsku, na hranici Karlovarského a Plzeňského kraje, zůstává stále neprůjezdná místní komunikace kvůli popadaným stromům.

"Komunikace je stále zavřená. Vlastníkem je nedaleké Opatství Nový Dvůr, kde sídlí cisterciácký řád. Mluvil jsem dnes ráno s bratrem z tohoto kláštera, a ten mi slíbil, že jakmile budou mít mniši po ranní modlitbě, pošle na místo dvacet mnichů, které popadané stromy odklidí," informoval dispečer Krajské správy a údržby silnic Karlovarského kraje Josef Bulka. Na místo ještě v pondělí vyjely dvě jednotky hasičů. "S použitím ručních řetězových pil začali hasiči stromy rozřezávat. S ohledem na zhoršené počasí byly ale práce přerušeny," uvedl v pondělí mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Ilustrační foto.
Krajští zastupitelé se pohádali kvůli soudu

Podle Bulky je situace v úterý na silnicích v kraji lepší než ta v pondělí. Sníh, někde původně rozbředlý, na silnice ale přimrzl. "Do toho napadl nový, a tak to klouzalo. Ve stoupání u Damic tak třeba na dvě hodiny uvízly dva kamiony," upřesnil dispečer krajských hasičů.

Jak doplnil mluvčí policie Jakub Kopřiva, kamiony stály také u Chlumu svaté Máří, u Mnichova nemohla auta vyjet kopec. "U Staré Vody kvůli nepříznivému počasí narazilo auto čelně do stromu, nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Další auto skončilo v příkopě u Šabiny," dodal mluvčí policie.

Meteorologové předpokládají, že večer se mohou od vyšších poloh tvořit sněhové jazyky, na horách i závěje, na odpoledne a večer předpovídají nárazovitý vítr. K večeru mají sněhové přeháňky v nejnižších polohách přecházet ve smíšené až dešťové. Podobný ráz počasí má panovat i ve středu 2. února, vítr má večer slábnout a měnit se na západní. Na horách se mohou opět stále tvořit jazyky až závěje a nárazový vítr má foukat až do středečního večera.