Opravu silnice vysoutěžila na jaře firma z Brna, která byla sice nejlevnější, ale od počátku její zástupci s obcí špatně komunikovali. Po sedmi týdnech dorazili a od smlouvy odstoupili.

Oslovili jsme v pořadí druhou a třetí stavební firmu, které byly ochotné se společně stavebních prací ujmout i přes podstatně zkrácený čas," okomentovala situaci v Mezirolí, kde se vybudování nové silnice řešilo přes dvanáct let, starostka Nové Role Jitka Pokorná (STAN) a dodala:

„Nyní nám Regionální operační program (ROP) definitivně potvrdil dotaci skoro 22 milionů korun. Město Nová Role zřídilo před třemi lety fond Páteřní komunikace, kde ze svého rozpočtu naspořilo dalších 15 milionů. Na zbytek pokrytí investice si vezmeme úvěr," uvedla starostka.

Smlouva byla podepsána 20. června a nyní jsou stavební práce v plném proudu. Nejnákladnější položkou jsou na ní nové chodníky, silnice, odvod vody do kanalizace a vybudování kompletního osvětlení. Do konce září by pak mělo být podle novorolské starostky Pokorné hotovo a do konce října musí proběhnout vyúčtování z jejich strany směrem k ROPu.

„Vytvořili jsme harmonogram, kdy mohou lidé projíždět rozkopanou částí obce, a buduje se odstavné parkoviště, které bude nutné pro fázi, kdy se bude pokládat nový asfalt a středem Mezirolí nepůjde projet vůbec. Obyvatelé jsou naštěstí velmi tolerantní a trpěliví a průběh stavby respektují," dodala Pokorná.