„Naši štamgasti si rezervují silvestrovský pobyt i s půlročním předstihem. Běžná doba rezervace, kdy je ještě dostatek pokojů volných, je pak okolo dvou měsíců předem. Na poslední chvíli si objednávají lidé pokoje hlavně online, ti si už ale nemohou vybírat,“ řekla Eva Zachariášová, vedoucí obchodního a marketingového oddělení Grandhotelu Pupp.

Pokud se rozhodnete pro pobyt na nějaké z krušnohorských chat, termín si rezervujte ještě mnohem dříve. „U nás je zapotřebí rezervovat silvestrovský pobyt více než rok dopředu. Momentálně máme obsazené termíny i na rok příští. Pobyty nabízíme na pět až sedm dnů. V ceně je zahrnutý i bohatý kulturní program. Například každé dva dny pořádáme večer s živou muzikou,“ sdělil Petr Pavlovský, majitel penzionu Daniela na Božím Daru.
Majitel také dodává, že volat v těchto dnech kvůli volným místům je už zcela zbytečné. Na čekací listině jsou desítky lidí, kteří nastoupí místo hostů, kteří by museli pobyt z nečekaných důvodů zrušit.

V penzionu Harmonie ve Žluticích je situace obdobná. „Jako každý rok mám plno. Většina hostů si při pobytu rezervuje termín i na další rok. Zbude pak pár volných míst, která jsou zabraná nejpozději pět měsíců před Novým rokem,“ informovala Hana Slepičková, manažerka penzionu Harmonie.

Horskou chatu Nejdecká v Perninku je vhodné rezervovat dokonce s ještě větším předstihem. „Rezervace na pobyt v termínech silvestru příštího roku už také nepřijímáme. Máme plno stejně jako teď. Pokud jsou hosté schopni plánovat pobyt i rok a půl dopředu, okolo silvestru to jenom doporučuji,“ dodal Jiří Drahota z Horské chaty Nejdecká.

Pokud se tedy rozhodnete slavit Nový rok ať už v horách v penzionu nebo chatce či v hotelu ve městě, nezapomeňte plánovat s dostatečným předstihem. Pobyt ve většině krušnohorských chat nebo penzionů rezervujte na příští rok nejpozději začátkem roku a s rezervací hotelových pokojů také neotálejte. Nejoblíbenější resorty budou ale pravděpodobně na oslavy příštího Nového roku už také vyprodané. Největší šanci budete mít v méně známých lokalitách, kde s předstihem pěti měsíců pokoj ještě najdete.

Relikviář svatého Maura v Bečově.
Bečovský zámek připravil zvláštní prohlídky relikviáře