K velkým personálním změnám dojde ve vedení karlovarského magistrátu, jejichž důvodem je nečekaná rezignace dosavadního prvního náměstka Tomáše Trtka (ANO). Ten se rozhodl z osobních důvodů odejít nejen z této funkce, ale i z postu řadového zastupitele. Jeho odstoupení z vedení města se bude řešit už na úterním jednání zastupitelstva, kde se bude zároveň volit jeho nástupce. Řadovým zastupitelem zatím zůstává do té doby, než na tuto funkci podá oficiálně písemnou rezignaci.

Zatímco to, kdo by se měl stát novým prvním náměstkem, už sdělila primátorka Andrea Pfeffer Ferklová (ANO) minulý týden, obsazení uvolněného postu radního za ANO zůstávalo stále tajemstvím.

V radě se objeví nejen nová tvář, ale dojde i k zásadním změnám v přidělených gescích. Prvním náměstkem má být totiž zvolen Martin Dušek (ANO), jenž měl jako řadový náměstek na starosti školství a kulturu, které mu mají zůstat i v nově zvolené funkci. Trtek měl přitom v gesci investice a technický obor.

Ilustrační foto.
Lidé z Toužimi se opět dostanou přímým autobusovým spojem do Karlových Varů

„Kandidátem na pozici náměstka primátorky, který doposud zastával Martin Dušek, je stávající člen rady města Lubomír Kovář. Do jeho gesce přejde většina kompetencí odcházejícího náměstka Tomáše Trtka, tedy odbor rozvoje a investic, odbor informačních technologií a Dopravní podnik Karlovy Vary. Převezme také odbor strategií a dotací,“ informovala mluvčí magistrátu Helena Kyselá.

„Této oblasti se Lubomír Kovář dlouhé roky intenzivně věnuje v rámci svého působení ve sdružení Euroregio Egrensis, proto bychom jeho letitých zkušeností rádi využili na poli dotační politiky,“ vysvětlila karlovarská primátorka.

Odbor strategií a dotací má Kovář převzít od radního Petra Bursíka (ODS). Tomu bude naopak svěřena gesce technického odboru.

Nové autobusy.
Starostové si kvůli autobusové dopravě dupli a krajští zastupitelé začali makat

Kandidátem na uvolněné místo v radě města je pak dosavadní zastupitel Jaroslav Hrdlička (ANO).

Jak už komentovala primátorka před pár dny, Trtkovo oznámení bylo nečekané. „Rozhodnutí Tomáše Trtka rezignovat na post ve vedení města mě velmi mrzí, ale nezbývá mi, než jej přijmout a upřímně mu za dosavadní spolupráci poděkovat. Byl skvělým kolegou, mohla jsem se na něj kdykoliv spolehnout, byl mým rádcem, odvedl kus skvělé práce pro město a je za ním vidět spousta úspěchů. Jeho odchod mě mrzí i v lidské rovině, protože jsme si vybudovali přátelský vztah. Práce v komunální politice je časově extrémně náročná, velmi stresující. Pokud nyní Tomáš Trtek dospěl k rozhodnutí, že takové vypětí již dále nechce postupovat, plně to respektuji a opravu upřímně mu děkuji,“  reagovala Pfeffer Ferklová.