Počasí posledních dní komplikuje život hlavně provozovatelům lyžařských areálů. Výrazné oteplení a častý déšť zhoršily kvalitu sjezdovek i běžeckých tratí. Nejvíce ovšem provozovatele trápí velmi malá návštěvnost.

Právě počasí odrazuje v těchto dnech vyznavače zimních sportů od návštěvy hor na Kraslicku. V týdnu je v provozu pouze skiareál v Bublavě. Ostatní vleky jsou uzavřené. „Sněhu je ale stále dostatek. Včera v Bublavě mrholilo, avšak počasí se má zlepšit. O víkendu by tak měly být opět dobré lyžařské podmínky,“ řekl bublavský vlekař Jiří Lhota. Na svazích tam leží pětasedmdesát centimetrů sněhu a v provozu je kromě Velkého Bleibergu celý areál denně od devíti do jednadvaceti hodin. Ostatní lyžařské areály se veřejnosti otevřou o víkendu.

V provozu bude o víkendu také božidarský skiareál Novako. Ten připravuje i večerní lyžování, které je mezi lyžaři velmi oblíbené. „Když budou dobré povětrnostní podmínky, tak bude v provozu také snowtubing. Běžecké stopy jsou sjízdné. Zdůvodu oblevy a měkkého podkladu nelze běžecké tratě strojově upravovat. Žádáme návštěvníky skiareálu, aby využívali vyhrazená parkoviště,“ konstatoval starosta Božího Daru Jan Horník.

V provozu je stále skiareál v Potůčkách. „My zatím jezdíme pořád. Počasí nás omezilo pouze v lidech, protože těch momentálně chodí opravdu málo. Bohužel prší i v horských oblastech a to zhoršilo kvalitu sněhu na sjezdovkách, ale musíme to nějak přečkat. Snad se počasí umoudří a bude nám zase přát,“ řekl Marek Plachý, provozovatel areálu.

Lyžovat se o víkendu bude také v Nových Hamrech, Perninku či Abertamech. „Kvůli nedostatku lidí jsme museli zrušit večerní lyžování. Čekáme opět na mrazy, abychom mohli začít uměle zasněžovat. Sjezdovky budou o víkendu normálně v provozu,“ uvedl Lukáš Štěpán, syn provozovatele skiareálu Velflink.