„Den otevřených dveří se konal letos již po dvanácté. Tento ročník ovšem patřil k rekordním, co se týče návštěvnosti. Za sedm hodin si sklárnu prohlédlo zhruba 2 800 lidí,“ konstatoval Richard Ullisch, ředitel návštěvnického centra Moser.

A bylo se na co dívat. Návštěvníci měli možnost prohlédnout si téměř každou místnost. „Lidé měli příležitost navštívit nové návštěvnické centrum sklárny, které se skládá ze sklářského muzea, v kterém je vystaveno přes 2000 exponátů. Dále pokračovali do sklářské hutě, kde jim profesionální průvodci představili technologický proces výroby,“ dodal. Návštěvníci dne otevřených dveří měli možnost vidět zcela novou kolekci. „Součástí letošního dne otevřených dveří byla také prezentace nové kolekce nesoucí název Fresh from Moser, která se skládá z pěti žánrových stylů odpovídajících různým způsobům využití skleněných výrobků. Hlavní podíl této kolekce tvoří hladké nápojové sklo určené především pro milovníky a znalce vína,“ pokračoval Richard Ullisch.

Po prohlídce sklárny se většina návštěvníku zastavila na zdejším parkovišti před prodejnou Moser, která nabízela sklo ve třech prodejních sálech. Na připraveném podiu hrály kapely Miniband a Červení panteři. Pro děti byla připravena malířská a balónková dílna, která je velice zaujala. Kdo v sobotu sklárnu nenavštívil, může to udělat kdykoliv, jelikož nové návštěvnické centrum má otevřeno denně od 9 do 17 hodin. Zde je je také k vidění nová kolekce.