Věhlasná sklárna Moser opět přichystala den otevřených dveří. Lidé se mohou těšit na spoustu zajímavostí. Akce se koná už zítra, v sobotu 12. května. Více o ní řekl Richard Ullisch, ředitel pro obchod a marketing sklárny Moser.

„Tradiční den otevřených dveří, letos již 14. ročník, proběhne 12. května v areálu sklárny Moser v Karlových Varech-Dvorech. A jako všechny akce v roce 2012 bude ve znamení oslav 155. výročí sklárny. Pro všechny návštěvníky je připraven kromě prohlídek sklářského muzea a hutě bohatý doprovodný program, jehož hlavním hostem bude zpěvačka Petra Janů. Dále se mohou návštěvníci těšit na soutěže pro děti, bohatou tombolu, stánky s občerstvením a mnoho dalšího," informoval na úvod Ullisch.

Co všechno z provozu sklárny bude k vidění?
V tento den mají návštěvníci jedinečnou možnost vidět z provozu sklárny nejvíce. Začátek prohlídky je ve sklářském muzeu, kde se návštěvníci dozvědí něco zajímavého ze 155leté historie sklárny Moser.
Dále pak navštíví sklářskou huť, kde zažijí pravou atmosféru výroby skla a ucítí vůni vypalovaných dřevěných forem. V prodejní galerii pak bude k vidění prezentace malířky a leštičky zlata a mistra rytce, jehož rytecké umění mohou návštěvníci vidět na vlastní oči.

Je možné v rámci dne otevřených dveří zakoupit křišťálové sklo?
Ano, samozřejmě. Nebude chybět bohatá nabídka křišťálových výrobků za zvýhodněné ceny, které nabízíme pouze v rámci dne otevřených dveří. Srdečně lidi zveme a těšíme se na ně. Akce bude od 8:00 do 15:00 hodin.