VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sklepení Zámecké věže se otevře v září

Karlovy Vary - Další atrakcí se už od září budou chlubit Karlovy Vary. Na Den památek, který připadá na 4. září, by se poprvé mělo otevřít historické sklepení Zámecké věže, v jedné z nejstarších městských lokalit. Jde o první etapu revitalizace Zámecké věže a plata Zámeckého vrchu, který k ní přiléhá.

26.7.2016
SDÍLEJ:

SKLEPENÍ POD ZÁMECKOU VĚŽÍ v lázeňském centru Karlových Varů si návštěvníci prohlédnou už letos v září.Foto: Foto Deník mel

„Cílem stavebních úprav je zpřístupnění archeologicky a historicky hodnotných partií sklepení pro veřejnost. Většina stavebních prací proběhne na novodobé přístavbě, ve sklepních prostorách náležejících k restauraci, které ale nevyužívá, a na terase před Zámeckou věží," uvedl Jan Kopál, mluvčí magistrátu.

Rada města už na svém pondělním mimořádném zasedání rozhodla o výběru nejvhodnější nabídky zadávacího řízení této veřejné zakázky a jako zhotovitele určila společnost Marneo z Jáchymova s nabídkovou cenou 439.497,60 Kč bez DPH. Na druhém místě skončila firma KRAK-CHEM Sp. z Otovic s nabídkovou cenou 455.202,23 Kč bez DPH a na třetím místě karlovarská společnost SATREZIDENC s nabídkovou cenou 469.287,54 Kč bez DPH. Původně předpokládané náklady byly stanoveny na 498.536,- Kč bez DPH.

Rada města také schválila uzavření Smlouvy o dílo se společností Marneo. „Termín realizace byl stanoven od 25. července do 29. srpna," doplnil mluvčí Kopál.

Součástí zakázky je demontáž části zábradlí na terase, dřevěného zákrytu stávajícího schodiště do 1. podzemního podlaží, stávajících ocelových dveří a oken, ocelového zábradlí vnitřního schodiště a dále bourací práce související s nutnou úpravou dispozic v 1.podzemním podlaží, příček, omítek stěn a stropu novodobé přístavby, porušených částí podlah. „V nezbytné míře budou demontovány vnitřní rozvody elektro a vzduchotechniky. Nově se vyzdí dělící příčka sklepních prostor pro oddělení prostor, které zůstanou v užívání restaurace. Stěny a stropy dostanou nové omítky, opraví se přístupové schodiště z terasy, doplní kovové zábradlí po obvodu schodiště, na terase se zábradlí vyzdí," vysvětlil rozsah prací mluvčí Kopál.

V nejnižším místě venkovního schodiště bude realizován odvodňovací žlab s napojením na nejbližší kanalizační potrubí. Nově se osadí kovové vchodové dveře, provedou se elektrorozvody pro osvětlení a pro zásuvky. Celý rekonstruovaný prostor se vybílí. Ve vstupní novodobé části dojde k omítání a výmalbě stěn a stropů. Ostatní dva sklepní prostory zůstanou z pohledového zdiva. Pouze se očistí a zbaví sanitru.

Akce je přihlášena do Programu Ministerstva kultury ČR „Program regenerace městských památkových zón a rezervací pro rok 2016".

Autor: Ivana Kalinová

26.7.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rostliny konopí na zahrádce v Karlových Varech.
4

Na zahradě pěstovala marjánku. Ale bylo jí asi více než dost

Ilustrační foto

Obchodní akademie oslavila 80. narozeniny

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Karlovy Vary – Bez složitého dojíždění za studiem mimo region si mohou nově zvyšovat kvalifikaci zdravotní sestry.

SLEDUJEME ON-LINE

Volební místnosti se zavřely

/FOTOGALERIE/ Voliči v Česku rozhodovali o tom, jaké složení bude mít nová Sněmovna, a tím i budoucí vláda. Svými hlasy ovlivní také to, co přinesou příští zákony nebo jakou podobu bude mít státní rozpočet minimálně na příští rok. Určovat by to mohli zástupci 31 stran a hnutí, práh dolní komory ale v roli poslanců překročí jen menšina z nich.

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení