Silný vítr spolu s přívalovým deštěm, který se ve zhruba dvousetmetrovém pruhu přehnal nad lázeňským městem v sobotu kolem devatenácté hodiny, odnesl a poničil několik úschovných skříněk a převlékacích kabin. Na ostrově na koupališti a kolem in-line dráhy se lámaly větve, které po fujavici ležely různě po areálu a plavaly v koupališti. Ze stolečků u občerstvení odlétávaly půllitry s pivem, lidé se museli běžet schovat.

Když bouřka přešla a déšť a vítr ustaly, provozovatel byl nucen areál uzavřít a povolat posily z řad zaměstnanců, aby hned začali s odklízením nepořádku. S motorovými pilami pracovali celé nedělní dopoledne.

„Aktuálně jsou všechny popadané větve i polámané stromy odklizeny," řekl jednatel městské společnosti KV City centrum, která areál provozuje a spravuje, Lukáš Červený. Ten pochválil také vodní záchranáře, kteří úplně vyčistili hladinu koupaliště od větví a nepořádku.

Rolava se opět otevřela v neděli ve 14 hodin, ale pouze její část, několik míst zůstalo obehnáno páskou a velký ostrov je nadále nepřístupný. I část dětského hřiště zatím není pro děti zpřístupněna.

„Kolem hřiště pro děti je zničený plůtek. Dále jsou úplně na odpis boxy s odkládacími skříňkami a převlékací kabinky. Škody už si nafotila pojišťovna. Můj soukromý odhad jejich výše je kolem milionu korun. Triatlon, který je zde na příští víkend v plánu, ale ohrožen není," dodal Lukáš Červený.