Základní škola na nejdeckém náměstí je z průčelí jakousi dominantou jeho spodní části. Kromě budovy druhého stupně je také čerstvě zrekonstruovaná budova prvního stupně a škola má nové venkovní hřiště. Další budova, která však po novém plášti volala neméně hlasitě, se nyní také dočkala.

„Rekonstrukce tělocvičny a školní jídelny už byla pro naši školu nutností, proto jsme vděčni našemu zřizovateli, městu Nejdek, že tuto investici zrealizovalo," řekla ředitelka školy Klaudie Mašterová a dodala: „Zateplení budov, výměna oken a oprava střechy pro nás znamenají velkou úsporu energie a zároveň i z hlediska estetického získal školní komplex velký kredit."

Celková investice do zateplení budovy velké tělocvičny a školní jídelny, výměny oken a oprav obou střech vyjde městský rozpočet na téměř čtyři miliony korun.

Ve vnitřních prostorách tělocvičny se změnily pouze nátěry. Na nových oknech přibyly ochranné sítě. Školní jídelna je i před prováděním práce stále v provozu, tělocvična však ne. „Díky dalším dvěma tělocvičnám jsme schopni zajistit výuku jinde," doplnila Mašterová.

Od konce září však rekonstruovaná tělocvična chybí sportovcům, kteří zde trénují mimo vyučování, tedy v odpoledních a večerních hodinách. „Obdivuji rodiče svěřenců, ale od 21. září vozí své děti do hal v Ostrově, Chodově a Karlových Varech, kde nás nejen nájem, ale i ona doprava vyjdou mnohem dráž. A samozřejmě časově je to náročnější," uvedl manažer badmintonového klubu Jiskra Nejdek Stanislav Newiak.

„Doufáme ale, že se po kontrolním dni v příštím týdnu budeme moci do své domovské tělocvičny vrátit."