Zaměstnankyně kuchyně Základní školy v Dalovicích vzaly její osud do vlastních rukou. Ta je totiž využitá asi jen z padesáti procent. Vedení obce pohrozilo, že kuchyni uzavře. A tak se tři kuchařky včetně vedoucí jídelny Zdeny Slavíkové rozhodly, že s touto situací něco udělají. Starostka Dalovic Monika Brabcová totiž před časem do Deníku uvedla, že kuchyni zavřít nechce. „Mělo by se ale pro ni najít více strávníků,“ uvedla Brabcová. Zaměstnankyně kuchyně jsou zatím úspěšné.

Za dva týdny, kdy článek v Deníku vyšel, sehnaly už potenciálního strategického partnera. „Toto pondělí si od nás odvezl první jídlo, a to hned pro dvacet strávníků. Jejich počet tak stoupl ze sto sedmdesáti na sto devadesát. Jde o člověka, který ve dvou městech na Karlovarsku provozuje restaurace. Nemá však takovou kuchyni, aby mohl vařit. Zato má od hygieny povolení, že může jídlo vydávat,“ pochlubila se vedoucí jídelny Slavíková. Podnikatel je ale ochoten od září odebírat už sto obědů.

Tím by počet strávníků dalovické školy zásadně narostl. „Potřebuje ale vědět, zda zastupitelé kuchyni zachovají, či nikoliv. Jídlo vařené ve školní kuchyni jeho strávníkům nevadí, naopak s ním měl velký úspěch,“ dodala Slavíková. Zastupitelé o osudu školní kuchyně budou nakonec skutečně jednat už v pondělí 4. června. „Můj názor se nezměnil.

Záleží na ostatních zastupitelích. O současném nárůstu počtu strávníků víme,“ poznamenala starostka Dalovic. Vedení obce zatím neřeklo nic konkrétního ani řediteli školy Liboru Uttlovi. „Před jednáním si chtějí zastupitelé projít budovu, aby si všichni udělali obrázek o stavu školy,“ poznamenal ředitel Uttl. Zároveň konstatoval, že nejistota kolem kuchyně vzbuzuje u rodičů nervozitu. „Tato situace vrhá špatné světlo nejen na školu, ale i obec,“ doplnil Uttl.