Podle primátora Petra Kulhánka (KOA) je oprava budovy přibližně odhadnuta na 150 až 200 milionů korun. Samotný rozpočet města by takovou částku nezvládl, ale lázním by mohly pomoci dotační peníze.

Podle primátora Kulhánka by město mohlo využít program Restart, určený pro pomoc strukturálně postiženým krajům, Moravskoslezskému, Ústeckému a Karlovarskému. Tyto regiony mohou na podporu pracovních míst, inovace, zlepšení podmínek vzdělávání či sanace ekologických škod čerpat miliardy korun. Vláda by měla s třemi jmenovanými kraji uzavřít smlouvy, v nichž se strany zavážou ke spolupráci na přesně definovaných projektech. Plány mají být pravidelně aktualizovány včetně finanční stránky.

„Je to šance zhodnotit městský majetek,“ zdůraznil primátor Kulhánek. Už letos na podzim chce město na rekonstrukci školy Jana Palacha připravit projektovou dokumentaci za 4,5 milionu korun.

A pokud Karlovy Vary s žádostí o peníze z programu Restart uspějí, s opravou objektu Jana Palacha pro vysokoškolskou výuku se bude moct začít. Také Karlovarský kraj chce veřejnou vysokou školu v Karlových Varech podpořit, a to milionem korun. Podle hejtmanky Vildumetzové (ANO) ale peníze kraj poskytne až po potvrzení, že se pobočka vysoké školy ve městě skutečně otevře.