S jeho výstavbou už se začalo, stát má 3,8 milionů korun a jde zatím o první etapu sportoviště. Hřiště zatím nabídne zázemí pro míčové sporty, s atletikou se moc nepočítá ani do budoucna, na to zde není totiž prostor. I tak to bude pro školu úleva, doposud totiž chodili žáci cvičit do blízkého lesa nebo na vzdálený stadion AC Start.

Vedení města se o prázdninách už také rozhodlo, jak to bude také se zcela prvním hřištěm na Základní škole 1. Máje ve Dvorech. K dispozici totiž mělo dvě varianty – vybudovat sportoviště hned vedle školy, či ho nerozšířit na úkor fotbalového hřiště Buldoků. „Město se nakonec pustí do dražší verze, ve které se počítá i s Buldoky,“ uvedla náměstkyně primátorky Hana Zemanová (Karlovaráci).

Fotbalový klub sám oslovil radnici, že daruje městu své pozemky za jednu korunu, když na nich město zbuduje školní hřiště. „Na základě podmínek města se už připravuje projektová dokumenace,“ dodala Zemanová.

Ředitel školy 1. Máje Jiří Kopárek byl nejdříve k tak velkým investicím opatrný.

Už před časem uvedl, že škole by stačilo hřiště v té menší variantě. „Pokud bude ale efektivně využívané, tak nabídne daleko větší možnosti, což určitě vítáme. Kolem fotbalového hřiště, kde má být umělá tráva, má být vybudována i dráha na sprint, kterou máme využívat i my,“ upřesnil ředitel.

Na školní části má pak vyrůst zázemí pro fotbal, basketbal, včetně atletického oválu se dvěma dráhami a doskočištěm na skok daleký. Počítá se tu i workoutovým hřištěm pro starší děti, tedy s různými posilovacími stroji.

„Ve Dvorech nemají děti žádné sportovní vyžití. Tak velké sportoviště by tedy rozšířilo zdejší možnosti, protože předpokládáme, že v odpoledních hodinách bude volně přístupné veřejnosti a budou ho moci třeba využívat i různé sportovní kluby,“ dodal ředitel Kopárek.

Celkové náklady na tuto variantu počítají s 11,2 miliony, ta menší verze by byla stále 9,7 milionů korun.