Koná se ve dnech 23. až 25. února. Krajské kolo je na programu 10. a 11. února. Projekt realizovaný původně v malém měřítku ředitelem ZŠ a ZUŠ v Rybářích Jindřichem Volfem se setkal s obrovským zájmem nejen dětí, ale i učitelů a stala se z něj tradice, která rok od roku láká více účastníků.

„Historicky se soutěže zúčastnilo ve školních kolech přes patnáct tisíc chlapcůa děvčat v krajských a regionálních kolech a v celostátním finále v Karlových Varech pak více než tři tisíce soutěžících,“ říká Alois Ježek, ředitel Mezinárodního pěveckého centra, které je spolupořadatelem soutěže.

Někteří vítězové se v dalších letech po úspěchu v Karlových Varech věnovali nebo věnují studiu zpěvu na konzervatořích a dnes jsou sólisty českých operních scén. Příkladem je Ivana Veberová, vynikající sólistka plzeňské opery Divadla J. K. Tyla. Jiní zazářili v populárních soutěžích, jako například Zbyněk Drda, který se ze „skřivánka“ stal vítězem televizní show „Česko hledá SuperStar“.

„Soutěžící jsou rozděleni do pěti kategorií, kromě věku se rozlišuje i to, zda studují zpěv na některé umělecké škole, nebo zpívají jen jako amatéři,“ doplňuje Alois Ježek s tím, že výkony hodnotí odborná porota složená z osobností a hlasových pedagogů. Letos v ní zasednou například operní pěvci Bohdan Petrovič nebo Jan Ježek, muzikálový pěvec Josef Štágr nebo profesorky zpěvu Jarmila Chaloupková a Brigita Šulcová.