I když starousedlíci v Krušných horách podepisují petici proti výstavbě věže Stezky do oblak nebo také Skywalku, investoři se svého záměru vzdát nechtějí. Po námitkách představitelů města Boží Dar chtějí pod vrcholem Klínovce postavit přibližně padesát metrů vysoký kolos.

„Ustoupili jsme lidem na Božím Daru. Respektujeme jejich názor, a proto chceme postavit Skywalk zhruba o pětadvacet metrů nižší, než byl původní záměr, a také dál od vrcholu,“ říká jeden z investorů a majitel Skiareálu na Klínovci Petr Zeman. Chce věž vystavět z několika důvodů. „Zimní sezona je turisticky naplněná. Během léta ale zaznamenáváme veliký propad. Jsme zastánci toho názoru, že věž do hor během léta přivede tisíce turistů a zvedne zaměstnanost,“ vysvětluje.

V současnosti tým architektů pracuje na nové podobě celého projektu. „Bude to trvat ještě přibližně dva měsíce. Pak budeme mít připravenou vizualizaci. Nově chceme postavit věž zhruba půl kilometru od vysílače,“ dodává.

Oponenti výstavby bojují proti Skywalku peticí. „Nejde jenom o Stezku v oblacích. Naším cílem je zachovat krajinný ráz na vrcholu Klínovce a také zachovat jedinečný ekosystém na vrcholu Krušných hor. Budeme bojovat proti jakékoliv výškové výstavbě na Klínovci,“ říká za petiční výbor Lada Baranek Lapinová z Jáchymova.

Podpořit petici mohou odpůrci výstavby na několika místech. Podpisy se sbírají například v infocentrech v Abertamech a Božím Daru. Dále pak v květinářství v Perninku, v občerstvení U Červené jámy, v Mědníku na Měděnci a restauracích U Pašeráka v Suché u Jáchymova a také Cafe Piccolo a Chilli chilli baru ve Varech.