V pátek 500 let Jáchymova odstartoval slavnostní Reprezentační ples v hotelu Běhounek, který nabídl venkovní grilování na terase a slavnostní půlnoční ohňostroj.

Den poté se pak odehrálo hlavní jádro veselí. Kolem desáté vyrazil od lázeňského komplexu Astoria průvod městem s hornickou kapelou, aby došel na náměstí, kde už byl jarmark, atrakce a občerstvení.

„Rád bych zde přivítal také návštěvníky ze Schönbergu, našeho nového budoucího partnerského města," zahájil v proslovu starosta města Bronislav Grulich a pozval všechny do víru dění.

Po celou sobotu tu byly k vidění historická vesnička, stánkový prodej, hudební vystoupení skupin Tercie, Ginevra a Kabát Revival a divadelní představení pro děti i dospělé. V půl desáté přijšla na řadu také světelná show na budově radnice s tématem pětisetleté historie.

Slavnostní ekumenická bohoslužba v kostele sv. Jáchyma zahájila třetí den veselí, a to i za účasti kardinála Dominika Duky.

Den pak pokračoval ukázkou vojenské techniky české armády a oslavy ukončil koncert kapel I Love You Honey Bunny a Jelen u Šlikovy věže.