Nejprve bylo nutné odvézt přes dvě stě padesát kubíků odpadu, odstranit náletové dřeviny, pak v kbelících nanosit beton, kterým se upravoval prostor mezi lavičkami, celková plocha byla 1 150 metrů čtverečných, a nakonec z laviček obrousit starý nátěr. Když městská společnost KV City koncem loňského roku přebírala karlovarské letní kino, vstoupila do zpustlého, zdevastovaného a zničeného areálu. V pátek a v sobotu hostům a návštěvníkům předvedla, že letní kino zase žije. Opravené, zrekonstruované a funkční.

Jaroslav Fujdiar (O co jim jde?!), jednatel KV City, neměl v pátek večer snad ani vteřinu volného času. Po areálu letního kina doslova vlál. Kontroloval hudebníky, vesměs zaměstnance KV City, kteří hosty vítali při vstupu do areálu, pozdravil se s vedením města v čele s primátorem Kulhánkem (KOA), kteří si tuto malou komorní oslavu nenechali ujít, zodpovídal dotazy, okem mrkl, zda hosté stále mají co jíst i pít, ale hlavně jim prezentoval, co v kině bylo opraveno, co je nové a co ještě stále čeká na rekonstrukci.

Obnova letního kina dosud stála osm milionů korun a podílely se na ní desítky dělníků.
Opravena je tribuna a hlediště, bufet, pokladna a všechny toalety. Funkční je promítací kabina i plátno.
Ostatně diváci už mohli kino vyzkoušet. V sobotu se zde promítal film pro děti i dospělé Tři veteráni. „Tento film jsme zvolili záměrně, jako poctu iniciátorovi petice za záchranu kina Ladislavu Gerendášovi,“ uvedl Jaroslav Fujdiar.

O zprovoznění letního amfiteátru se mezi politiky, ale i Karlovaráky hodně diskutovalo. Podle našeho miniprůzkumu převážil názor, že současný magistrát prosadil dobrou věc.

„Je to lepší, než kdyby tady stály další ruské rezidence, kterých jsou Karlovy Vary plné. Tohle krásné místo by investorům určitě neuniklo, vždyť opuštěné bylo roky. Takhle je zde kino pro lidi. Já se těším, až se sem vypravíme. Zavzpomínám, jaké to tady bylo a co jsme tady všechno prožili,“ uvedla jedna z oslovených Karlovaraček.