Forest Hill a Bella Vista. To jsou reprezentativní bytové domy, jejichž výstavbu nyní připravují společnosti Connexion Immobilier a Baustav v atraktivní lokalitě Na Vyhlídce v Karlových Varech. Každý byt bude mít terasu, nebo balkon.

Forest Hill

Forest Hill zastaví plochu o velikosti tisíc metrů čtverečných a užitná plocha bude činit 8 100 metrů čtverečných. Vznikne zde 22 bytových jednotek. „Dům bude vybaven podzemními garážemi a ze všech bytů bude krásný výhled na lázeňské území města,“ nabízí byty k prodeji realitní agent Karel Pokorný.

Bella Vista

„Reprezentativní Bella Vista vyroste také Na Vyhlídce a bude zde čtrnáct bytových jednotek. Od 104 do 297 metrů čtverečných včetně teras a podzemních garáží,“ nabízí byty už dnes k prodeji stejný realitní agent jako u Forest Hillu.

„Územní rozhodnutí nám už přišlo. Bella Vista a Forest Hill jsou v podstatě stejné stavby a momentálně se rozhodujeme, kterou z nich postavíme dříve. Cenu jednotlivých bytů zatím ještě nevíme. Až bude vše kompletně doděláno, tak pak už cenu samozřejmě vědět budeme. Také záleží na aktuálním stavu trhu,“ uvedl Karel Pokorný, realitní agent, na dotaz anonymního žadatele. Na dotaz Deníku ale sdělil, že metr čtverečný v dvoupokojovém bytě v Bella Vista bude stát přibližně čtyři tisíce eur. To tedy znamená, že za byt v tomto domě kupující zaplatí bezmála jedenáct milionů.

Odpovědnost?

Karlovarský magistrát ale odpovědnost za výstavbu nových luxusních apartmánů odmítá. „Jedná se o projekty soukromých investorů. Město v těchto případech nemá žádnou pravomoc nějakým způsobem regulovat cenu, za kterou se rozhodnou prodávat byty ve svých novostavbách,“ uvedl Jan Kopál, mluvčí magistrátu.

Mluvčí Kopál dodal, že co se týče dostupného bydlení, tím se město skutečně dlouhodobě zabývá. „Příkladem mohou být před několika lety dokončené bytové domy v Mozartově ulici, ve kterých vzniklo 67 bytů, nebo masivní výstavba „U Vysílače“ ve Staré Roli, kde vzniklo 320 nových bytů ve dvou úplně nových ulicích Nejdlova a Kryzánkova.“

První náměstek primátora města Tomáš Hybner (ČSSD) dodává: „Chceme ve výstavbě dostupných bytů pokračovat. Právě v těchto dnech vzniká bytové družstvo pro další výstavbu v Krokově ulici v Drahovicích. Ta bude mít pravděpodobně více etap, v té první by mělo vzniknout asi osmdesát bytů. Jde nám o to, postavit byty, na které dosáhnou i třeba mladé rodiny,“ uvedl náměstek.

Královská Vyhlídka

Proti těmto argumetům ale hovoří další stavba, tentokrát Rezidence Královská Vyhlídka. „Slavnostní otevření nejnovějšího projektu společnosti SATPO Development, s.r.o., se bude konat 6. května 2010. První nájemníci se do svých nových bytů začnou stěhovat během června,“ uvedla mluvčí společnosti Petra Mencová.

Stavba rezidence byla podle projektu ostrovské firmy BPO, společnosti s ručením omezeným, zahájena počátkem roku 2008. „Stavbu realizovala společnost Skanska. Nový bytový komplex o dvou vzájemně propojených budovách se nachází v Libušině ulici v blízkosti hotelu Imperial. Tvoří jej komerční prostor, dva ateliéry a 47 bytových jednotek s individuálně řešenými dispozicemi od 1+kk do 4+kk. Nejmenší z bytů zabírá plochu 51 m2, největší se rozprostírá na 148 m2. Ke každému z bytů přísluší minimálně jedno garážové stání a sklepní kóje ve třech podzemních podlažích,“ uvedla mluvčí Mencová.