Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sliby se mají plnit nejen o Vánocích

Praha, Kyselka – Společnost Karlovarské minerální vody (KMV) včera informovala o postupu renovačních prací na objektech, které vlastní v obci Kyselka.

18.12.2012 1
SDÍLEJ:

Rudolf H. T. MattoniFoto: Deník

Od veřejného příslibu Alessandra Pasquala, generálního ředitele KMV, v březnu tohoto roku, kdy se jménem společnosti zavázal k zásadní obnově budov ve vlastnictví firmy v Kyselce, proinvestovaly KMV celkem 7,5 milionu korun zejména na zastřešení hotelu Praha (3,5 milionu). Na úpravu a zabezpečení svahu za domem Stallburg ve vlastnictví českého státu šly čtyři miliony.

Do projekčních prací pro osmibytový dům Stallburg a Löschnerův pavilon, kde vznikne muzeum Mattoni, vložily KMV dalších 2,5 milionu korun. Dosavadní náklady již tedy dosáhly částky cca deset milionů. Celkové náklady na opravu jen těchto tří objektů si zřejmě vyžádají vyšší než původně odhadovanou částku 60 milionů korun. Dalších deset milionů poskytly KMV jako základní vklad při založení obecně prospěšné společnosti Lázně Kyselka. Po formálním zápisu společnosti do obchodního rejstříku podpoří KMV její činnost ještě darem ve stejné výši.

Příslib poskytnutí počátečního financování pro obecně prospěšnou společnost ve výši 20 milionů tak bude beze zbytku naplněn. Veškeré finanční prostředky poskytuje firma z vlastních zdrojů.

„Moje slovo platí, v podnikání i v životě," uvedl Alessandro Pasquale.

„Co jsem slíbil, to také splníme. První hmatatelné výsledky jsou již vidět. V blízké budoucnosti budou oba první objekty, na které jsme získali veškerá potřebná povolení, zářit novotou a začnou znovu sloužit veřejnosti," dodal Pasquale.

V souvislosti s péčí o zachování historicko- kulturního dědictví rodu Mattoni v lázních Kyselka získal Alessandro Pasquale v Německu bez ohledu na vysoké pořizovací náklady archivní, dosud nepublikované materiály, které budou ve druhé polovině roku 2013 poprvé představeny veřejnosti v nové knize připravované KMV ve spolupráci s regionálním historikem Stanislavem Burachovičem.

Pro budoucnost historických objektů v bývalých lázních Kyselka, které, jak KMV znovu zdůraznily, nevlastní a nikdy nevlastnily, je velkou nadějí vznik obecně prospěšné společnosti Lázně Kyselka, vedené Vladimírem Lažanským. V ní spojili své síly kromě KMV a firmy RIS také obec Kyselka, město Karlovy Vary, Rudi Mattoni a Vladimír Lažanský.

Tato společnost Lázně Kyselka se stane vlastníkem všech lázeňských budov v Kyselce. KMV se nadále budou intenzivně věnovat objektům ve svém vlastnictví.

Autor: Ivana Kalinová

18.12.2012 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Snímky z míst hromadných dopravních nehod.
4

Dvě hromadné nehody způsobili řidiči náklaďáků

Hokejisté karlovarské Energie (v zeleném) hostili Vsetín.
27

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Americký spisovatel Robert Fulghum přijede i do Chodova

Chodov – Americký spisovatel Robert Fulghum se opět vrátil do Česka a s projektem Listování se vydal na turné po republice.

Seniora měsíce trýznila, bila ho, nutila krást a brala mu důchod

Sokolovsko – Téměř půl roku musel snášet týrání devětašedesátiletý muž v malé obci na Sokolovsku. Do svého bytu si ho nastěhovala o čtyři roky mladší žena, která mu slibovala pohodový a bezstarostný život. Opak byl ale pravdou.

Pod obraz se zpil školák na výletě

Karlovy Vary – Neskutečných 1,85 promile alkoholu měl v krvi patnáctiletý žák deváté třídy základní školy v Mariánských Lázních, který se pod obraz zpil na výletě do Karlových Varů.

Podvodník připravil stát na daních o jeden milion korun

Karlovy Vary - Na téměř 1,1 milionu korun si přišel devětačtyřicetiletý muž, který peníze získal tak, že o ně připravil stát na daních.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení