„Všechny běžecké tratě na Božím Daru a v jeho okolí i s napojením do sousedního Německa byly upraveny s tím, že přes noc stopy vymrzly, takže kdo se rozhodl vyrazit si v tento předvánoční čas na běžky, určitě mohl být spokojený,“ uvedl Jan Horník, starosta Božího Daru.

V plném provozu byl o víkendu i lyžařský Skiareál Boží Dar – Neklid. „Promícháním přírodního a technického sněhu a jeho úpravou na sjezdovkách byl vytvořen velmi kvalitní sněhový povrch pro lyžování i snowboarding, lyžařské vleky i sedačková lanovka byly bez front,“ doplnil božídarský starosta.

Provoz o víkendu zahájil nově také skiareál v Abertamech. „Zaznamenali jsme velmi příjemné ohlasy od lidí na náš nový freestyle park, který lákal hlavně snowboardisty. Jsme rádi, že se tato novinka takto příjemně chytla,“ zhodnotil Zdeněk Lakatoš, starosta Abertam.

Podle něj byly podmínky na lyžování velmi dobré a návštěvnost také solidní. „Byla sice trochu větší zima, ale sněhové podmínky hodnotím jako perfektní. Lepší začátek naší sezony bych si ani skoro neuměl představit,“ neskrýval nadšení Lakatoš.

Dostatek sněhu nabízejí i areály, které jsou zatím mezi lidmi trochu méně známé. „Sněhu je skutečně dostatek a jsme rádi, protože je kvalitní. Lidí bylo v sobotu celkem dost, jen neděle byla slabší, což přičítám předvánoční nákupní horečce. Jsme připraveni, bufet funguje a velmi rádi zde lyžaře přivítáme,“ konstatoval Martin Frič, provozovatel lyžařského areálu v Merklíně.