Několik centimetrů sněhu zasypalo o uplynulém víkendu Karlovarský kraj. Mrazivé počasí přidělává práci hlavně silničářům, kteří jsou neustále v pohotovsti. Zavřené jsou také některé silnice v kraji. Řidiči si musí dát pozor hlavně v Krušných Horách.

„V pondělí byly uzavřeny čtyři úseky silnic v Krušných Horách, kde je zima opravdu mrazivá. Od soboty je stále uzavřena pozemní komunikace z Kraslic do Lub,“ uvedl hlavní dispečer krajských silničářů Josef Bulka. Ten také potvrdil, že cestáři společně s hasiči vyjíždějí několikrát denně ke spadaným stromům. „Ty nevydrží nápor těžkého sněhu, takže je potřeba vše z vozovky důkladně odstranit,“ dodal dispečer.

Do terénu už vyrazila také fréza, která pracuje hlavně v okolí Jindřichovic. Problémý byly také v okolí Novým Hamrů. „Zde spadl strom na kabely telefonního vedení,“ pokračoval Josef Bulka. Ten zároveň upozorňuje motoristy na zrádnost silnic. „Řidiči si musí dát opravdu velký pozor. Napadlo velké množství sněhu a vozovka může být nebezpečná. Navíc se tvoří sněhové jazyky a závěje,“ uzavřel hlavní dispečer.

Řidiči se v zimním období můžou se svými dotazy ke sjízdnosti pozemních komunikací II. a III. tříd obracet na centrální dispečink Údržby silnic Karlovarského kraje, konkrétně na telefonní číslo 353 504 299.