Masaryčka, tuny sněhu a světoznámí lyžaři. Tento obrázek nabídnou Karlovy Vary už po sedmé v rámci Carlsbad Ski Sprintu 25. a 26. prosince. Sníh je však momentálně nedostatkové zboží kvůli venkovním teplotám a tak nezbývá nic jiného než ho dovážet z Německa.

„Ve spolupráci s německým městem Oberwiesenthalem se již začalo s deponací přírodního sněhu. Připraveno je také umělé zasněžování ve Skiareálu Plešivec a ve Skiareně Fichtelberg v Německu," řekl Martin Müller z agentury, která má organizování závodu na starost.

Kvůli silnému euru celkové náklady na podnik narostou. „Sníh a jeho doprava jsou největší položkou našeho rozpočtu," potvrdil Müller. S tím, že rozpočet činí přibližně 2,5 milionu korun. „Díky podpoře města Karlovy Vary, které je již tradičně generálním partnerem, a podpoře dalších partnerů je akce finančně zajištěna," dodal.

I letos padne na dlažební kostky v centru města 1200 m3 sněhu. „To je přibližně 50 plných náklaďáků," konstatoval Müller.

Největším nepřítelem akce je letos jednoznačně počasí. Zatímco loni zažívalo město chladné dny, letos je tomu naopak.

Meteorologové navíc předpovídají Vánoce na blátě a místy až sedm stupňů nad nulou. Sníh se na třídu T. G. Masaryka začne navážet už příští středu, celý okruh bude měřit 500 metrů.

„Závodní okruh si v rámci veřejného lyžování od dvaceti hodin budou moci vyzkoušet všichni příznivci běžeckého lyžování," láká milovníky lyžování organizátor.

Hlavní program 7. ročníku Carlsbad Ski Sprintu odstartuje ve čtvrtek 26. prosince od tří hodin nově složená moderátorská dvojice Stanislav Bartůšek a olympijský vítěz Aleš Valenta.

O dvě hodiny později, tedy od 17 hodin, vystoupí u Hlavní pošty se svým vánočním koncertem Janek Ledecký.