Kvůli hustému sněžení museli silničáři uzavřít tři úseky pozemních komunikací v Krušných horách. Sněhová pokrývka na silnicích stále komplikuje život řidičům, kteří musí jezdit velmi opatrně. Nejhorší situace je zřejmě v okolí Božího Daru.

„Kvůli kalamitní situaci jsou uzavřeny přístupové komunikace zBožího Daru směrem na Neklid, Klínovec, Ryžovnu a Zlatý Kopec,“ konstatoval starosta Božího Daru Jan Horník. Jeho slova potvrzuje také velitel krajské údržby silnic Josef Bulka. „V současné době jsou silnice bílé. Stále hustě sněží, takže komunikace v regionu neustále stahujeme. Oficiálně jsou uzavřené tři úseky pozemních komunikací, ovšem je v to v místech, kde se tak děje každý rok a místní lidé jsou na tuto situaci už zvyklí,“ řekl Josef Bulka.

Silničáři každý den řeší také několik připadů, kdy vozovku zablokuje padlý strom, který neunesl váhu těžkého sněhu. „To řešíme vždy operativně. V některých rekreačních místech nám práci komplikují i turisté,“ dodal. Špatný stav silnic v Krušných horách potvrzují i samotní řidiči. „Jezdím každé ráno z Perninku do Karlových Varů. Silnici přes noc pokryla několika centimetrová vrstva sněhu, takže to samozřejmě klouzalo a musel jsem jet, jak se říká krokem,“ řekl řidič Martin Slamáček.

O víkendu se má počasí uklidit a sněhové přeháňky vystřídají mrazy. „Dnes odpoledne má být polojasno a pouze ojediněle bude sněžit. Celkově bude tento víkend velmi studený a počasí bude dobré hlavně pro milovníky zimních sportů. V ranních hodinách se bude teplota pohybovat na hranici minus dvacet stupňů Celsia,“ uvedl Rudolf Kovařík meteorolog ze Šindelové. Ten zároveň lidi upozorňuje, aby nepodceňovali své výlety do hor. „Opakuji to všem stále, ale zimní výbava je velmi, ale velmi důležitá. Nechápu, jak může někdo jet do Krušných hor bez čepice a rukavic, přece nemůže nikdy vědět, co se mu přihodí. Lidé na to také bohužel často doplácí,“ dodal Kovařík.

Velké mrazy a sněžení nahrává především provozovatelům lyžařských středisek. V okolí Božího Daru jsou otevřené všechny sjezdovky i běžecké trati. Lyžovat se už dá také v novém areálu v Abertamech, či na sjezdovce v nedalekém Merklíně.

Noční sněžení opět zaměstnalo silničáře. Práci mají policisté i zdravotníci. Z kraje je hlášeno několik dopravních nehod. Bouralo se ráno v Aši.

V Karlových Varech se staly už dvě dopravní nehody.

"Mezi obcemi Olšová vrata a Karlovy Vary došlo k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Před odbočkou na obec Hůrky, předjížděla řidička kamion. Při předjíždění dostala smyk a střetla se s protijedoucím osobním vozidlem. Policisté na místě řídím dopravu. Řidiči by měli dbát v tomto úseku zvýšené opatrnosti," informoval o jedné z nich policejní mluvčí Pavel Valenta. Při nehodě došlo ke zranění.

Při další havárii se střetla dvě osobní auta na silnici č. I/20 u odbočky na Tašovice a Dvory.

U Nové Hospody na Plzeňsku skončilo auto na střeše. Silnice je s problémy průjezdná.

Kvůli hlubokému sněhu je uzavřeno několik silnic v okolí Božího Daru.