Práce před budovou ´skleněného paláce´ na karlovarské třídě T. G. M. pokračují sice pomalým, ale podle slov Jakuba Kaválka, mluvčího magistrátu města, dobře vypočítaným tempem. „Původně jsme chtěli Masarykovu sochu instalovat dříve, například v rámci filmového festivalu, ale protože by v nabitém programu tato pro město tak významná akce zanikla, zvolili jsme po dohodě s Klubempřátel T. G. Masaryka jiný termín,“ informuje Kaválek.

„Čtrnáctého září si totiž bude celá republika připomínat kulaté, sedmdesáté výročí úmrtí slavného státníka, a tak je volba termínu pro slavnostní akt jasná,“ tvrdí mluvčí. Bronzová socha z dílny karlovarského sochaře Jana Kotka přišla městskou pokladnu na 1,9 milionu korun a v současné době je už zaplacena. „Na svém podstavci se objeví dříve, ale právě 14. září bude datem, které bychom rádi zapsali jako den slavnostního odhalení,“ zdůraznil Kaválek.

Podle jeho slov není úprava celého prostoru jednoduchou záležitostí. „Bylo nutné například přeložit některé sítě. V současné době kompletují kameníci dlažbu podle přesně stanoveného klíče a není to snadná práce. Každý kus kamene má totiž jiný tvar a je na něm napsané číslo, aby je odborník usadil na správné místo a dlažbu sestavil jako mozaiku. Do konce tohoto týdne by však bude celá plocha kolem podstavce hotová,“ upřesnil mluvčí města.