Hned několik silničních úseků na Sokolovsku muselo být o víkendu kvůli zaplavení uzavřených. Kvůli velké vodě dokonce město Sokolov vyhlásilo třetí stupeň povodňové aktivity. Ten ale v neděli odvolalo.

Neprůjezdná byla od pátečního večera silnice třetí třídy v Lokti, kam stékala voda s tajícího sněhu z okolních polí. „Provoz se na ní podařil obnovit včera ráno,“ sdělil dispečer krajských silničářů Josef Bulka.

V sobotu dopoledne se pak stala neprůjezdná silnice z Dolního Rychnova do Citic pod železničními podjezdy. „Objízdná trasa vede z Dolního Rychnova směrem na Březovou. Na kruhové křižovatce pak musí řidiči pokračovat směrem na Cheb po staré komunikaci I/6 a u odbočky na Starý Mlýn odbočovat po komunikaci směrem na Sokolov. Uzavření trvá až do odvolání,“ doplnil Bulka.

Neprůjezdná zůstává i silnice z Horního Slavkova na Božíšany, kde se na úseku dlouhém čtvrt kilometru vytvořila laguna vody. Tu se nedaří odčerpat a nepomohlo ani vytvoření nového odtoku, neboť voda z luk a okolních polí dál na komunikaci stéká.

Rozvodněná řeka Ohře zaplavila v Sokolově hned několik lokalit. Stav ohrožení vyhlásil Sokolov už v pátek. Když v sobotu a neděli začala voda klesat, povodňová komise, která zasedala intenzivně po celý víkend, tento stav odvolala. „Zůstáváme ale v pohotovosti,“ hlásil včera starosta Sokolova Zdeněk Berka. Velká voda zaplavila například zahrádky, ale i objekty v centru města. Voda postihla nejvíce například nábřeží Svatopluka Čecha.