První „hříšníky“ už objevili karlovarští strážníci. Vyrazili do terénu, aby zjistili, zda obyvatelé a podnikatelé dodržují vládní nařízení, která mají zamezit šíření koronaviru.

Jedním z největších hříšníků je majitel solária v karlovarské čtvrti Tuhnice, který ho nechal v provozu, ačkoliv mají být takové provozovny uzavřeny.

„V pondělí odpoledne jsme dostali oznámení, že jev Tuhnicích v provozu solárium. Strážníci na místě zjistili, že je to pravda, což je v přímém rozporu s vládním krizovým opatřením. Přestupkem se bude zabývat správní orgán, kterému byla věc postoupena,“ informoval velitel strážníků Marcel Vlasák.

„Dnes jsme například řešili paní, která neměla na nástupišti MHD roušku. Strážníci ji upozornili a ona poslechla,“ uvedl Vlasák. Podle něho zatím většina občanů i podnikatelů nařízení dodržuje.

Kontrola lidí, zda mají roušky, není jediná, na co se strážníci v posledních dnech zaměřují. „Hlídáme také, zda se lidi neshlukují u okének, zda jsou hospody skutečně zavřeny. Kontroly budou nyní po dalších nařízeních větší,“ konstatoval velitel strážníků. Doplnil, že maximální výše pokuty, kterou mohou dát, je 10 tisíc korun. Podle Vlasáka už ale naštěstí není počasí jako na jaře, kdy se během nouzového stavu lidé ve velkém shlukovali a popíjeli venku alkohol.