Organizátor soukromé party, která se konala o posledním prázdninovém víkendu u venkovního bazénu Lázeňského sanatoria Thermal v Karlových Varech, porušil vyhlášku o nočním klidu. Karlovarský magistrát v těchto dnech dokončuje správní řízení, z něhož vzejde pokuta. Potvrdil to vedoucí odboru životního prostředí Stanislav Průša.

Party se uskutečnila z pátku na sobotu 27. srpna a končila v ranních hodinách. Hlučná hudba se linula údolím i po 22. hodině, kdy platí vyhláška o nočním klidu. Městská policie přijala během noci několik stížností, a jak tehdy potvrdil velitel městské policie Marcel Vlasák, party neměla výjimku z této vyhlášky. Tu mají totiž v Karlových Varech pouze dvě akce - Mezinárodní filmový festival a představení, která spadají pod Karlovarské kulturní léto. Strážníci, kteří chtěli akci zkontrolovat a domluvit organizátorům, aby produkci ztišili, nebyli na místo vůbec vpuštěni.

Ilustrační foto.
Venkovský lékař musí umět poradit v noci pacientovi i s oparem na penisu

"Byla to soukromá party. Protože neměla výjimku z vyhlášky, porušila zákon. Přijali jsme několik oznámení a naši strážníci na místo pochopitelně vyjeli. Nebyli ale vpuštěni dále. Podařilo se jim zjistit zodpovědné osoby, které vyzvali, aby produkci vypnuly. Na výzvy strážníků ale nereagovaly. Záležitost jsme proto postoupili správními orgánu, kterým je v tomto případě odbor životního prostředí karlovarského magistrátu. Vzhledem k tomu, že došlo k porušení zákona, bude to s pořadateli řešit pokutou," uvedl na konci srpna velitel Vlasák.

Bazén má od Thermalu pronajatý společnost Saunia. Její provozní ředitel Jaroslav Zonyga nebral telefon Deníku ani v srpnu, ani nyní.

"V záležitosti jsme pátrali i po svědcích této akce, kterými byli hoteloví hosté. Podařilo se nám nyní zjistit i konkrétního pořadatele, s nímž jsme měli poněkud problém, protože se nám neustále schovával. Závěry jsou ale jasné, pořadatel dostane pokutu příkazem, která bude v maximální výši. V tomto případě jde o částku deset tisíc korun," uzavřel vedoucí Průša.

Penny v Chodově
Zaslouží si šanci, říkají lidé a přispívají na mladíka, který zapálil Penny