Rozhodlo se proto situaci řešit a špatně zaparkovaná auta ve spolupráci s policií nechá odtáhnout. V praxi se nové opatření projeví už teď o víkendu, kdy se na hradě a ve městě konají Slavnosti purkrabího Půty, které každoročně navštíví tisíce lidí.

Podle slov starosty města Petra Adamce jsou lidé někdy schopni zaparkovat vskutku kdekoli. Naposledy to bylo například v kolejišti, takže z nádraží nemohl vyjet vlak. „Proto jsme se rozhodli ve spolupráci s policií přistoupit k tomu, že pokud budou bránit bezpečnosti provozu, policie zajistí odtah vozidel. V případě, že parkují na místech, která nejsou určená a neslouží k parkování, můžeme k takovému kroku jako město ve spolupráci s policií přistoupit,“ uvedl starosta.

Odtažena tak budou i vozidla parkující na zelených plochách či na jiných místech, kde se bude jednat o neoprávněný zábor. Místní obyvatelé rozhodnutí vítají. Často se totiž setkávají s tím, že jim cizí auto brání ve výjezdu, popřípadě kvůli parkujícím vozům ani neprojedou ke svým domům.

Na víkendové Slavnosti purkrabího Půty má policie zajištěné posily, bude procházet městem a situaci se špatně zaparkovanými vozidly okamžitě řešit. Do města bude zákaz vjezdu, stejně tak do ulice Tovární a Rooseveltovy.

„Přiznávám se, že už přestávám na velké akce do Lokte jezdit, protože mám obavy, že nebudu mít kde zaparkovat. Někdy to řeším tak, že mě s dcerou manžel vysadí před mostem a pak nás zase vyzvedne,“ říká pravidelná návštěvnice akcí, paní Jiřina ze Sokolova.

Podobné obavy ale nejsou podle Vladimíra Suchana, který pořádá Loketské kulturní léto a parkovací plochy má od města pronajaté, namístě. „Vždycky se místo k zaparkování najde,“ tvrdí Suchan.

Návštěvníci mohou využívat čtyři placená odstavná parkoviště a jedno zdarma. Plochy u benzínové pumpy a pod lesem, na mapě parkování číslo 1 a 2, vyjdou na stovku na den. Odstavné plochy u fotbalového hřiště a v Nádražní ulici, číslo 3 a 4, na padesátikorunu. Louka nad hřbitovem je bez poplatku. „Návštěvníky navádějí na parkování ukazatele i naši lidé. Pokud se zaplňuje ta největší plocha u sportovního hřiště, odkazují řidiče na louku nad hřbitovem. Odtud je to zhruba patnáctiminutová procházka dolů do města,“ uvedl Suchan.