Budou mít za úkol prověřit kvalitu signálu mobilních telefonů v Krušných horách. V minulém týdnu to přímo s vedením Českého telekomunikačního úřadu dojednala delegace z Karlovarského kraje, ve které byli vedle zástupců krajského úřadu i hasiči, starostové obcí a záchranáři Horské služby.

„Jsem rád, že se podařilo dojednat schůzku na tak vysoké úrovni,“ pochvaloval si krajský zastupitel Josef Malý, který stál v čele delegace regionu.

Iniciátorem tohoto jednání byl někdejší náčelník krušnohorských záchranářů Rudolf Chlad. „Na tento problém poukazuji už řadu let. V Krušných horách jsou stále místa, kde signál mobilních telefonů prostě není. A přitom by byl velice důležitý v momentech, kdy jde lidem o život,“ řekl Chlad.

„Nejde ovšem pouze o otázku záchranářů. Například v Přebuzi se potýkají s problémem, že sice musejí mít ze zákona datové schránky, ale kvůli chybějícímu signálu je jednoduše nemohou zřídit. Stejně tak je tomu v případě Czech Pointů,“ doplnil Josef Malý.

Specialistům z Českého telekomunikačního úřadu budou „k ruce“ i odborníci z regionu. „Do konce týdne krajský útvar krizového řízení upřesní lokality, které jsou na tom v tomto ohledu v kraji nejhůře. Přímo v terénu jim pak budou asistovat záchranáři Horské služby,“ dodal krajský zastupitel Josef Malý.