Město dům rok pouze udržovalo, nyní se ale rozhodlo nabídnout jeho místnosti k užívání spolkům. „Byl bych rád, kdyby se náš pracovní název Spolkový dům ujal," řekl starosta Nejdku Lubomír Vítek.

Ze sdružení, která se do místností v budově Spolkového domu stěhují, jsou nejvýznamnější Rodinné centrum Zvoneček, nízkoprahové centrum B.E.Z.V.A a prostory také využije Tělovýchovná jednota Jiskra Nejdek. Její oddíly mají přes šest stovek členů. Trenéři a manažeři oddílů jsou za prostory moc rádi, využijí je coby sklady, kanceláře, zasedací místnosti a klubovny. „Všechny tyto spolky ze svého rozpočtu podporujeme, přišlo nám tedy zvláštní dávat jim peníze a zpět je po nich chtít formou komerčního nájmu. V budově proto budou spolky sídlit zdarma," dokončil starosta Vítek.

Město v loňském roce vydalo z rozpočtu čtvrt milionu korun za temperování a drobné opravy objektu. Letos počítá s náklady jen o málo vyššími.

„Z rozpočtu uvolníme zhruba 300 tisíc korun, ale budova již bude využívána. Loni do ní šla spousta peněz i přesto, že byla prázdná," pokračuje starosta.

V oploceném areálu nového Spolkového domu je i zahrada a venkovní hřiště. To plánuje město příští rok též nechat volně k užívání. Tělocvična, která je v budově, bude k dispozici pro spolky, které se nyní usadily v kancelářích.