Zatímco kotce, výběh a další věci, jako je karanténa pro opuštěné a zatoulané pejsky, mají vcelku v pořádku, zaměstnanci útulku museli dlouhou dobu přebývat ve starých buňkách, a to dokonce i bez sociálního zařízení.

„Zázemí útulku bylo opravdu velmi nevyhovující, a proto jsme rozhodli o stavbě nové správní budovy, která poskytne větší komfort nejen zaměstnancům, ale například i důstojné prostředí pro zájemce o pejskya další návštěvníky,“ uvedl starosta Ostrova Jan Bureš. Útulek v Moříčovské ulici by se měl začít modernizovat už letos na jaře. V současné době vyhlašuje vedení Ostrova výběrové řízení na zhotovitele stavby a předpokládá se, že práce začnou v dubnu.

Vřídelní kolonáda v Karlových Varech.
Oprava Vřídelní kolonády se do zahájení sezony nestihne

„Oslovíme pět vybraných firem a jediné rozhodující kritérium bude nejnižší nabídnutá cena. Tu očekáváme někde okolo čtyř milionů korun, se kterými rovněž počítáme v městském rozpočtu na letošní rok,“ dodal starosta, který by rád novou správní budovu útulku otevřel letos v září.

Psí útulek v Ostrově byl otevřen v roce 1997. Ročně za jeho provoz radnice zaplatí necelý milion korun. Vloni to bylo 791 tisíc korun.