„Přestože propagace těchto symbolů nebyla postavena mimo zákon, vyzýváme k zahájení debaty vedoucí k odstranění či zakrytí tohoto symbolu vhodným způsobem, nebo uložení do depozitáře mimo budovu školy,“ upřesnil požadavek Jiří Vaněček, předseda Místního sdružení ODS.

Požadavek ODS městská rada zřejmě vyslyší. „V letošním roce budeme opravovat plášť budovy ve Školní ulici. V plánu je zateplení, nová fasáda a výměna oken. Během oprav reliéf sejmeme a deponujeme. Opravu uskutečníme během prázdnin,“ uvedl Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu.

Pro změnu ulic Moskevská a Krymská byli jen tři zastupitelé.
Moskevská se zatím přejmenovávat nebude. Zastupitelé o tom budou znovu jednat

Reliéf Vítězný únor, jak se plastika oficiálně nazývá, vytvořil Vlastimil Květenský (*25. 5. 1930 Skutíčko – † 21. 2. 1985 Karlovy Vary) na školní budově v ulici Školní ve Staré Roli. Tyto budovy má podle mluvčího Kopála ve správě Základní škola Truhlářská. Keramik, sochař a malíř Vlastimil Květenský je autorem i nedaleké fontány.

Karlovarská ODS s hnutím ANO a Karlovaráky je součástí městské koalice.

Naopak se změnou ruských názvů ulic v Karlových Varech ODS nesouhlasí. Přestože třeba na Moskevské ulici paradoxně sídlí i magistrát a jejím přejmenováním se po písemné výzvě občanů bude znovu zabývat rada města. Občanští demokraté jsou ale podle předsedy Vaněčka proti principům uplatňování kolektivní viny i proti snahám stavět na stejnou úroveň ruské symboly s podporou Vladimíra Putina a jeho zbytečné války. „Stejně jako pravoslavný kostel zůstane lázeňskou dominantou, tak by měla i ulice Moskevská, která vznikla před Putinem, zůstat i po něm,“ zdůraznil Jiří Vaněček.