Římsy na budově bývalé spořitelny na Divadelním náměstí držely pohromadě snad jen silou vůle. Není divu.

Objekt patřil italskému podnikateli, který jej roky odmítal prodat. Majitele ale spořitelna změnila. Nyní patří firmě Odic Company, jejímž jednatelem je Oleg Chodusov a společníkem Alexander Odintsov z Ruské federace.

Objekt léta chátral a zvolna se rozpadal. Přes zimu tuto kdysi nádhernou secesní budovu obývali bezdomovci, v létě ji probouzel k životu filmový festival. Na pět dní se dům změnil ve vyhlášený non stop taneční a hudební klub Aeroport. Přijít sem ale vyžadovalo od hostů poněkud větší odvahu.

Dnes už je situace jiná. Podle Jana Kopála, mluvčího karlovarského magistrátu, jde objekt do rekonstrukce.

„Stavební úřad vydal souhlas s provedením ohlášeného záměru Udržovací a restaurátorské práce I. etapa. Ohlášený záměr spočívá v zajištění stavby proti chátrání a proti poškozování umělecko-řemeslných prvků, a v zahájení restaurátorských prací na uličním průčelí," vysvětlil mluvčí.

Uvedené stavební práce podle něj nevyžadují stavební řízení a povolení, provádí se na ohlášení. „To podal stavebník Odis Company, společnost s ručením omezeným. Záměr má potřebná souhlasná stanoviska dotčených orgánů, kterými jsou oddělení památkové péče, odbor životního prostředí a Správa CHKO Slavkovský les," doplnil mluvčí.

Podle náměstka Petra Bursíka jde zatím o hrubou rekonstrukci. „Majitel hodlá tento dům přeměnit na obchodní a administrativní centrum," vysvětlil.