Výbornou práci odvedli hlavně organizátoři čtvrtého štafetového závodu krušnohorských obcí, měst a spolků, který se v sobotu uskutečnil v Abertamech. Ještě několik dní před samotným závodem nebyly sněhové podmínky ideální, přesto se podařilo v areálu místních technických služeb vytvořit poměrně kvalitní 300metrový okruh. Ten už v ranních hodinách vyzkoušely děti, pro které byl závod také připraven. Toho se zúčastnila například dcera Lukáše Bauera Anetka, která obsadila výborné třetí místo.

„Děti berou tento závod velmi prestižně a vyhrát chce každý. Synovi se to letos nepodařilo, ale příští rok se opět určitě zúčastní,“ řekla s úsměvem maminka šestiletého Davídka.

Štafetový závod v dobových kostýmech byl odstartován ve 13 hodin. „Zúčastnilo se ho čtrnáct družstev, tedy 140 soutěžících. V den závodu nebylo počasí špatné, takže trať byla sjízdná, což je důležité. Na prvním místě se umístilo družstvo z Perninku, kterému gratuluji,“ konstatoval Zdeněk Lakatoš, starosta Abertam. Podle jeho slov byla výborná také nálada mezi závodníky. „Vše proběhlo naprosto v pořádku a byla i legrace, která k této akci samozřejmě patří. Myslím si, že akce byla úspěšná, a v příštím roce v ní chceme pokračovat,“ dodal starosta.

Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo v Perninku. „Na vyhlášení navazuje večerní zábava,“ uzavřel starosta. Ten byl spokojený také s diváckou návštěvou, protože do areálu místních technických služeb během dne zavítalo několik stovek návštěvníků z celého regionu. „Akce je výborná, protože se u ní vždy pobavím, a navíc si pokecám s kamarády, které často nepotkávám. Trať nebyla ideální, ale díky tomu byl závod atraktivnější pro diváky,“ řekla Zdena Smolková z nedalekého Božího Daru.